עשרות ציינו בחיפה שנה לרצח השחקן והבמאי ג'וליאנו מר

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

עשרות אמנים, שחקנים ואנשי תיאטרון קיימו אתמול בתיאטרון אל-מידאן בחיפה אירוע לציון שנה למותו של השחקן והבמאי ג'וליאנו מר. באירוע הוצגו קטעי אמנות, קטעים מיצירותיו של מר וגם חלק מתסריט שכתב לפני מותו.

קבוצה של ילדים מג'נין - שלוקחים חלק בפעילות תיאטרון החופש שאותו הקים וניהל מר - הוזמנה לאירוע בחיפה, אולם לא הצליחה להגיע. לדברי מארגני האירוע, הסיבה לכך היא שצה"ל ומערכת הביטחון לא אישרו את כניסתם.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

גם היום, שנה לאחר המקרה, הרצח נותר לא מפוענח. עו"ד עביר בכר, שמייצגת ומלווה את המשפחה בשנה האחרונה, אמרה אמש ל"הארץ", כי בפגישות שקיימה באחרונה עם נציגי המשטרה, הבינה כי בשלב זה אין כל התקדמות בחקירה, אף כי לדברי החוקרים הישראלים יש שיתוף פעולה עם המשטרה הפלסטינית. הראיות שהצטברו עד עתה לא מספיקות להכנת תשתית למעצרים. "אנחנו יודעים שהאמצעים הם בידי ישראל והמודיעין הוא בידי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית ולכן בלי שיתוף פעולה אי-אפשר להגיע לחקר האמת", אמרה עו"ד בכר.

אתמול בשעות הצהריים הפגינו עשרות אמנים ושחקנים פלסטינים מול המוקטעה ברמאללה. הם קראו ליו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, לקיים את הבטחתו, שניתנה מיד לאחר הרצח - שיביא את האחראים למעשה לדין.

השחקן והבמאי נביל ארעי, שהחליף את מר בניהול התיאטרון בג'נין, אמר אתמול ל"הארץ" כי הרוצח או הרוצחים הצליחו להרוג את האיש, אבל לא את השליחות שלו והתיאטרון ממשיך לפעול. עם זאת לדבריו, "אי אפשר להשאיר את הפצע הזה מדמם לעד ואנחנו מאמינים שהרשות הפלסטינית ומנגנוני הביטחון יכולים לפעול יותר, כדי להביא למעצר חשודים". מיד לאחר הרצח נעצרו כמה חשודים, אולם אלה שוחררו לאחר שלא נמצא קשר וראיות הקושרים אותם לרצח.

תגובות