מאהל העדה האתיופית בירושלים יפונה עד יום א'

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה אתמול את בקשת אנשי מאבק העדה האתיופית לעכב את פינוי מאהל המחאה שלהם מול בית ראש הממשלה וקבע כי עליהם לפנות את המאהל עד יום ראשון הקרוב. השופט דוד מינץ מתח ביקורת על דיירי המאהל, ולדברי הנוכחים באולם, המליץ להם למשוך את העתירה "לפני שהגרזן נוחת". נציג עיריית ירושלים בדיון מתח גם הוא ביקורת על הישארות אנשי המאבק במקום ואמר בין היתר: "הם יכולים להמשיך ולמחות. מה שאינם יכולים לעשות, זה להמשיך ולגור במרחב הציבורי. למחות כן. לגור לא". הוא הוסיף כי "מתן צו הביניים יפגע קשה ביכולת של המשיבה (העירייה - ע"ר) להרתיע וזה גם יעודד עבריינות".

כזכור, המאהל הוקם ב-10 בפברואר, באותו מקום בו עמד במשך שנתיים מאהל המאבק של משפחת שליט. מאהל מאבק העדה האתיופית הוקם כהמשך לצעדת ההמונים לירושלים ועל רקע הפרסומים אודות האפליה נגד אנשי העדה בקרית גת. מאז הוקם המאהל, נמצאים אנשיו במאבק מתמשך מול עיריית ירושלים, באשר להמשך הימצאותם שם. המאבק החל אמנם בהידברות בין הצדדים, במסגרתה אף ביקר במאהל ראש העירייה ניר ברקת. אולם זמן קצר אחר כך עבר המאבק לבית המשפט.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

עו"ד יסמין קשת מעמותת טבקה לזכויות העדה האתיופית ועו"ד אוסנת שוורץ, המייצגות את הפעילים במאבק, טענו שאם משפחת שליט יכלה להישאר שם - כך גם הם. "משפחת שליט היתה שם שנתיים תמימות", אמרה שוורץ, "באה עכשיו קבוצה, שמוחה על דבר שקורה פה שלושה עשורים, ולא נותנים להם להישאר אפילו חודשיים". לאור החלטתו של השופט לפנות את המאהל בתוך שבוע, צפויים הפעילים להגיש היום בקשה לעיכוב ביצוע. יאיו אברהם (30), ממקימי המאהל בירושלים, אמר ל"הארץ" כי "זו בושה. אנחנו נאבקים על דברים אמיתיים ומסלקים אותנו. אבל לא נוותר". עו"ד שוורץ אמרה בעקבות ההחלטה כי "העותרים הגיעו לבית המשפט עם תקווה גדולה, שכן הם רואים בו את מגינם האחרון, ומה שהם קיבלו זה יחס כאל אחרון העבריינים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ