תלמיד הישיבה שהותקף באוקראינה שב להכרה ומדבר

אלכסנדר אהרון, שנפגע באורח אנוש לאחר שהותקף בידי אלמונים בליל הסדר בקייב, סיפר: "קיבלתי מכה מאחור עם משהו כבד והתעוררתי בבית הכנסת"

רויטל בלומנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל בלומנפלד

תלמיד הישיבה אהרון אלכסנדר, שהוטס לישראל מאוקראינה לאחר שהותקף כנראה על רקע אנטישמי בקייב בליל הסדר, צפוי להשתחרר בימים הקרובים מהיחידה לטיפול נמרץ שבמרכז הרפואי בתל אביב, ולהתחיל בתהליך שיקום. הצוות הרפואי ייצב את מצבו של אלכסנדר והעניק לו טיפול רפואי מציל חיים, שבעקבותיו שב להכרה והחל לתקשר עם הסביבה.

כשבועיים לאחר המקרה, תלמיד הישיבה אינו זוכר פרטים רבים מהאירוע, אולם בסרטון שצילם בית החולים, ביקש לראשונה להעביר ממיטתו מסר של הוקרת תודה. "כואב לי הראש ואני לא זוכר.. לא ראיתי מי נתן לי את המכה, קיבלתי מכה מאחור עם משהו כבד ואחרי המכה התעוררתי בבית הכנסת", סיפר אלכסנדר, "אני רוצה להגיד תודה לעם ישראל ולאנשים בישראל, על שעוזרים לי בכל מה שצריך".

אלכסנדר, תלמיד ישיבה בן 25, הותקף בעת שיצא מבית הכנסת בקייב שבאוקראינה בערב ליל הסדר השני שנחגג במקום. על פי עדויות חברי הקהילה בעיר, הוא יצא בשעה 01:00 לפנות בוקר מבית הכנסת ונמצא רק כעבור יממה מוטל בקרבת מקום וכשהוא סובל מחבלות קשות בראשו. פניו אף הושחתו באירוע. מצבו של אלכסנדר הוגדר אנוש והוא הוטס לישראל לקבלת טיפול רפואי. המשטרה המקומית פתחה בחקירת האירוע.

צפו בדבריו של אלכסנדר אהרון. צילום: ליאור צור

בקהילה היהודית טוענים כי ללא ספק מדובר בתקיפה על רקע אנטישמי, בייחוד עקב ריבוי חבורות גלוחי ראש שהחלו לשוטט בקרבת מוסדות הקהילה לאחרונה, ומפרים את שלוות בני הקהילה. כחלק מאמצעי ההגנה העצמית שסיגלו לעצמם נגד אותן חבורות, חברי הקהילה היהודית נמנעים מחבישת כיפה על ראשם ברחובות קייב.

מתיעוד מצלמות האבטחה בבית הכנסת את אותו הערב, נראה כי אלכסנדר יצא מבית הכנסת כשכיפתו לראשו, מה שלדברי בני הקהילה הקל על הפוגעים האנטישמיים לזהותו כיהודי ולתקוף אותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ