מספר הנופלים במערכות ישראל עומד על 22,993

שירות "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירות "הארץ"

מספרם של הנופלים במערכות ישראל משנת 1860 ‏(תר”ך‏) ועד היום עומד על 22,993. כך עולה מנתונים שמפרסמת הבוקר מערכת הביטחון, לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שיחול ביום רביעי השבוע. מספר הנופלים מיום הזיכרון תשע”א ועד היום הוא 126. החלל האחרון היא סגן הילה בצלאלי, שנהרגה בחזרה לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל. היום יניח הרמטכ”ל, בני גנץ, דגלון על קברה של בצלאלי.


מספרן של המשפחות השכולות בישראל הוא 10,524 ובהן 2,396 יתומים ו–4,992 אלמנות צה”ל ומערכת הביטחון. צפירה בת דקה שתושמע בכל רחבי המדינה ביום שלישי, בשעה 8 בערב, תציין את פתיחתו של יום הזיכרון. למחרת, יום רביעי בשעה 11 בבוקר תושמע צפירה בת שתי דקות ולאחריה יחלו טקסי הזיכרון הממלכתיים וטקסי הזיכרון ברחבי הארץ.


באגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון יניחו את דגלון המדינה הנושא שלהבת וסרט “יזכור” שחור על קברו של כל אחד מחללי מערכות ישראל. במשרד הביטחון נערכים השנה להגעתם של יותר ממיליון איש לבתי העלמין הצבאיים ברחבי הארץ. ראש הממשלה ושר הביטחון יביאו לאישור הממשלה את ההצעה להקמת היכל הזיכרון בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. עלות הקמתו המתוכננת של ההיכל עומדת על כ–40 מיליון שקלים. שר הביטחון, אהוד ברק, אמר אתמול כי “היכל הזיכרון יאפשר להתייחד עם זכרם של כל הנופלים בכל ימות השנה”.


על־פי ההצעה, משרד הביטחון יישא במימון חצי מהסכום ויהיה אחראי על אחזקתו השוטפת של ההיכל כשיוקם. בשאר הסכום יתחלקו משרדי ראש הממשלה, האוצר, ביטחון הפנים, המשרד לנושאים אסטרטגיים, והמשרד לענייני מודיעין. היכל הזיכרון ייבנה בצורת לפיד המתנשא לגובה של 18 מטר בו תבער אש בכל ימות השנה. שמו של כל חלל יופיע על לבנה, עם תאריך הנפילה, ונר שיידלק ביום האזכרה לנפילתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ