מנהל קול ישראל הורה לבטל את טורי הדעה

מיקי מירו הורה על ביטול טורים אישיים ששודרו במסגרת התוכנית "בחצי היום השישי". "מדובר בסתימת פיות" אומרים עיתונאים ברשות

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

מנהלי רשות השידור הורו למגישת "בחצי היום השישי", ענת דוידוב, לבטל את הטורים האישיים המשודרים בתוכנית מדי שבוע. התוכנית, מגזין סוף השבוע של רשת ב', משודרת מדי שישי ומשלבת ראיונות בנושאים שעל סדר היום הציבורי, דעות ומוזיקה. עד כה שודרו בתוכנית מעין "טורים אישיים", שבהם הביעו את עמדתם מדי שבוע שלושה עד ארבעה פובליציסטים מהרשות ומחוצה לה, על הנושאים שעל סדר היום במשך דקה וחצי. מלבד תוכנית זו לא משודרים טורי דעה בפורמט זה בתחנה.


בשבוע שעבר זימנו מנהלי רשות השידור ובהם מנהל קול ישראל, מיקי מירו, את דוידוב לשיחה, בה הורו לה לבטל את הטורים האישיים. בעקבות כך בשישי האחרון שודר טור אחד בלבד, שעסק בענייני ספורט.


CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

"מדובר בסתימת פיות", לדברי עיתונאים ברשות. אחד מהם הדגיש כי "במקום לעורר שיח ודיון אז משתיקים אותו". לדבריו, "בשנה כזו, שנת בחירות, יחד עם המחאה החברתית, ההקשר והכיוון של המהלך הם מובהקים".


יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, דני זקן, אמר בתגובה למהלך כי "על פניו מדובר בצעד תמוה שמוריד מיומן הצהריים השמעה של מגוון הדעות שהובאו בטורים אישיים של עיתונאים ידועים. הדבר מצמצם את הפלורליזם שהינו אחד הנדבכים החשובים ביותר של השידור הציבורי". הוא הוסיף כי האגודה תעקוב אחרי השינויים הללו והעתידים לבוא כדי להחליט על עמדתה בעניין.


זוהי אינה הפעם הראשונה, מאז נכנס מיקי מירו לתפקיד, שנעשה ניסיון לבטל את הבעות עמדה ביקורתיות בשידורי רשת ב'. עם כניסתו של מיקי מירו לתפקידו בחודש יולי 2011, הורה למגישי תוכניות האקטואליה שלא לשדר יותר אמירה פובליציסטית בפתח תוכניתם. עד אז נפתחו תוכניות האקטואליה בהגשתם של קרן נויבך וירון דקל בהבעת עמדה אישית.


בכירים ברשות הסבירו אז את המהלך כחלק מיישומו של מסמך נקדי, הקוד האתי של רשות השידור הדורש לקיים איזון מיידי בשידורים. ההוראה גררה תרעומת ברשות ומחוצה לה ובהמשך היא בוטלה, אך כן שונה המיקום בתוכנית של הפתיח האישי שאומר המגיש.


מרשות השידור נמסר בתגובה: "במסגרת השינויים בתוכניות הרדיו הוחלט על שינוי במתכונת של 'בחצי היום השישי' ובקרוב יוכנסו שינויים נוספים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ