חרף התלונות על מינוי פוליטי, דני בנלולו נבחר למנכ"ל נמל ת"א

בנלולו כיהן כחבר כנסת מטעם הליכוד בין 2003–2006 והוא חבר מרכז ליכוד עד היום. הוא נחשב למועמד מועדף, על אף הספק לגבי עמידתו בתנאי הסף של המכרז

רויטל חובל ואופיר בר־זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל ואופיר בר־זהר

דירקטוריון חברת אוצר מפעלי ים, המנהלת את מתחם הבילויים והתיירות בנמל תל אביב, אישר ביום חמישי האחרון את מינויו של איש הליכוד דני בנלולו למנכ"ל החברה. חרף תלונות בעלי העסקים במתחם על מינוי פוליטי, המינוי אושר על ידי דירקטוריון החברה ברוב של שמונה נגד אחד, אך הוא טעון עדיין את אישור הוועדה לבחינת מינויים במגזר הציבורי, בראשות השופט בדימוס שלום ברנר. הוועדה תבחן את קשריו הפוליטיים של בנלולו ואם יש לו את הכישורים הדרושים לתפקיד.


בנלולו כיהן כחבר כנסת מטעם הליכוד בין 2003–2006 והוא חבר מרכז ליכוד עד היום. הוא התמודד במכרז לתפקיד עם 70 מועמדים, סמנכ"ל תכנון באפריקה ישראל האדריכל דיוויד סוקט, מנכ"ל המצפה התת־ימי באילת, אריאל זילבר, ומי שמשמשת כיום מנכ"ל בפועל של הנמל, איריס ברץ.


בנלולו נחשב למועמד מועדף, על אף שבדירקטוריון התעורר ספק לגבי עמידתו בתנאי הסף של המכרז, הדורשים חמש שנות ניסיון ניהולי ברמה בכירה בתחומים רלוונטיים לתפקיד, בהם קמעונאות, נדל"ן, תיירות ונופש. נוסף על כך, נודע ל"הארץ" כי ציוניו של בנלולו במבדקי ההתאמה שנערכו על ידי חברת ההשמה "קינן שפי" לא היו הטובים ביותר, אולם ועדת האיתור, שבראשה עמדה יו"ר הדירקטוריון נעמי אנוך, בחרה בבנלולו במקום הראשון. במקום השני דורג זילבר ובמקום השלישי - סוקט.


בנלולו. גבר על 70 אישצילום: היו גורדון / באובאו


בנלולו בא לישיבת הדירקטוריון ביום חמישי והציג את תפישתו לגבי התפקיד, באמצעות מצגת, וענה לשאלות הדירקטורים. מאוחר יותר אישר דירקטוריון הנמל את מינויו, בכפוף לבדיקת עמידתו בתנאי סף הנוגעים לניסיונו המקצועי על ידי קינן שפי והיועץ המשפטי של החברה, עו"ד אהרון שפרבר.


בנלולו כיהן בעבר כסגן יו"ר מרחב הדרום בדואר, ומכאן עיקר ניסיונו המקצועי. כיום הוא בעל שלוש חברות עסקיות, שאחת מהן, ב.ד. השבחת נכסים, עוסקת בפרויקטים במסגרת תמ"א 38. נוסף על כך משמש בנלולו יועץ בחברה הכלכלית של עיריית אשדוד, כשאחיו ליאון הוא סגן ראש העירייה. דירקטוריון הנמל הכיר בתקופת כהונתו של בנלולו כחבר כנסת כניסיון מקצועי.


עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

התואר האקדמי של בנלולו הוא ממכללת צ'מפליין. באתר הכנסת מצוין כי לבנלולו תואר ראשון במינהל עסקים, אך לא נרשם מאיזה מוסד. בנלולו סירב לענות לשאלת "הארץ" בעניין זה. עם זאת, אמר כי טרם קיבל אישור למינויו וכי הוא מחכה בסבלנות. מחברת אוצר מפעלי ים נמסר כי החברה עומדת בפני אתגרים רבים וכי המנכ"ל שייבחר יהיה המתאים ביותר לממשם לטובת הציבור הרחב ובעלי העסקים במתחם.


עם שלושה וחצי מיליון מבקרים בשנה, נמל תל אביב הפך בשנים האחרונות לאתר השני המתויר בישראל, אחרי הכותל המערבי. חברת אוצר מפעלי ים מנוהלת בסמכות משותפת של משרד התחבורה, שבראשו עומד השר ישראל כץ מהליכוד ועיריית תל אביב, ומוגדרת כחברה ממשלתית־עירונית, בפיקוחה של רשות החברות הממשלתיות. בתפקידו החדש, אם מינויו יאושר, ייהנה בנלולו משכר הדומה לשכר של חבר כנסת - כ–35 אלף שקל בחודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ