איומים על כתב ערוץ 10 בשל פרסום הקלטת הסמח"ט המכה

הכתב הצבאי אור הלר שידר שיחת טלפון בין אם שכולה לסא"ל שלום אייזנר בה תקף הסמח"ט בחריפות את הרמטכ"ל. "מאיימים על חיי כבר כמה ימים"

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

הכתב הצבאי של חדשות 10, אור הלר, קיבל איומים על חייו בעקבות פרסום הקלטת השיחה בין סגן אלוף שלום אייזנר וחגית ריין, אמו של רב-סרן בניה ריין שנהרג במלחמת לבנון השנייה. בשבוע שעבר הגישה האגודה לזכות הציבור לדעת תלונה למשטרה בעקבות פרסום ההקלטה בטענה כי הדברים נעשו ללא הסכמתה וידיעתה של ריין ומתוקף כך מהווים האזנת סתר והלר התראיין הבוקר בתוכניתם של אראל סגל ואבישי עברי ברדיו גלי ישראל על מנת לתת מענה לטענות.

"כבר כמה ימים שיש איומים על חיי" סיפר הלר "מתקשרים ומנתקים. מגיעים מיילים עם איחולים למיתות שונות ומשונות שלי. קוראים לי נאצי". בימים האחרונים הועלו מספר פרסומים שתקפו את הלר, בהם באתר לאטמה וכן על ידי תנועת "ישראל שלי" שהפיצה סרטון אינטרנטי התוקף את הלר. כמו כן הופצה עצומה המבקשת את הדחתו. לגבי הסרטון אמר הלר "הסרט של ישראל שלי רצוף שקרים והוצאות דיבה. אני שוקל את צעדי מול ישראל שלי כיוון שהסרט שלהם הוא הוצאת דיבה".

"אני מצטער ומתנצל אם חגית ריין נפגעה", אמר הלר בהמשך, "הדבר האחרון שהייתי רוצה לעשות, בתור כתב צבאי, עיתונאי ישראלי, פטריוט וציוני זה לפגוע באם שכולה".

הכתב הצבאי של ערוץ 10, אור הלר צילום: תומר אפלבאום

בהקלטה שפרסם הלר נשמע אייזנר מסביר את האירועים מאחורי הקלעים בניסיונות להדחתו, ואף תוקף את אלוף הפיקוד והרמטכ"ל. בשבוע שעבר הגישה האגודה לזכות הציבור לדעת תלונה במשטרה, לפיה הלר השיג את ההקלטה באופן לא חוקי. בערוץ 10 דוחים על הסף את הטענה, אומרים כי הכתב קיבל את אישורה של ריין להקליטה ואף מוסיפים כי מדובר ב"לשון הרע".

בשבוע שעבר החליט הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ להדיח מתפקידו את סגן מפקד חטיבת הבקעה, סא"ל שלום אייזנר. ההחלטה התקבלה לאחר שהרמטכ"ל קיבל את המלצתם של מפקד פיקוד מרכז, אלוף ניצן אלון, ומפקד זרוע היבשה, אלוף סמי תורג'מן. השניים הודיעו לסא"ל אייזנר על החלטת הרמטכ"ל בשל "כשל ערכי באירוע". במקביל להדחה במסגרת ההליך המשמעתי, נגד סא"ל אייזנר עודנה מתנהלת חקירת מצ"ח שבוחנת את מעשיו בהיבט הפלילי.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ