רה"מ: חוק טל יוחלף בחלוקה שוויונית; מופז מבטיח שירות לכל

"נביא חקיקה בעניין עם פתיחת המושב", אמר יו"ר קדימה במאהל המילואימניקים, אליו הגיעו היום פוליטיקאים רבים. אשכנזי היה הראשון לחתום על עצומת גיוס לכולם

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

"חוק טל יוחלף בחוק אחר, כך אמרנו עוד לפני החלטת בג"ץ", אמר היום (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה. במקביל, יו"ר קדימה שאול מופז ביקר במאהל המילואימניקים בגן הוורדים, ואמר כי קדימה תדאג להביא לכנסת את החקיקה בעניין שירות לכל כבר בפתיחת המושב.

לדברי נתניהו בישיבת הממשלה, חוק טל יוחלף על מנת "שתהיה חלוקה שוויונית יותר, צודקת יותר, הוגנת יותר במדינת ישראל לכל אזרחיה, ערבים ויהודים כאחד". לדבריו, "נעשה זאת בדרך אחראית שאינה משסה ציבור בציבור. זה דבר שהוא חשוב לנו בעת הזאת ובכל עת".

חברי כנסת ושרים ביקרו ביממה האחרונה במאהל המילואימניקים, המכונה גם "מאהל הפראיירים", שהוקם מחדש בשבוע שעבר במטרה לקדם את המאבק למען חקיקת חוק שיחליף את חוק טל. הבוקר הגיע למקום מופז, שאמר כי "השירות אינו נטל אלא זכות גדולה - אך זוהי גם חובה. הגיעה השעה שחובה זו תחול על כולם. קדימה בראשותי תדאג שכך יהיה. אני קורא לרה"מ לא לקבור את ראשו בחול. מאות אלפי צעירות וצעירים קוראים לחלוקה אחרת ולשוויון בשירות. אנחנו נדאג שהחקיקה בעניין שירות לכל תובא לכנסת עם פתיחת המושב". מופז ציין כי "זו לא חקיקה נגד אף אחד - אנחנו קוראים לכולם לשרת, כשם שילדינו משרתים".  השר להגנת הסביבה גלעד ארדן היה הבוקר נציג הממשלה הראשון שביקר במאהל.

עוד ביקר במאהל היום ח"כ יוחנן פלסנר, יו"ר צוות ועדת החוץ והביטחון ליישום חוק טל.  "ביטול חוק טל יצר הזדמנות חד פעמית לתיקון העיוות הערכי ולהצלת מודל השירות היחיד שמאפשר את קיומנו בארץ הזו", אמר, וציין גם הוא כי בכוונת קדימה להניח על שולחן הכנסת חלופה לחוק במושב הקיץ הקרוב, שעיקרה 'עיגון עקרון חובת שירות לכל'. "אני מאמין שנצליח לגבש רוב בקרב המפלגות הציוניות בכנסת לחקיקת החלופה הזאת", אמר.

אשכנזי חותם על העצומה במאהל המילואימניקים אתמולצילום: מיכל פתאל

אתמול הגיע הרמטכ”ל לשעבר, גבי אשכנזי למאהל, והיה ראשון החותמים על העצומה שהשיקו אנשי המאהל, שתחייב שירות צבאי או אזרחי לכולם. “זה צורך לאומי שכל אזרח ישרת או בצבא או בשירות אזרחי”, אמר אשכנזי, “המציאות הקיימת היא לא נכונה ולא צודקת. זה לא נגד חרדים או נגד ערבים, אני גם לא חושב שמי שמשרת הוא מנוצל. זה לא רק צורך ביטחוני, זה צורך חברתי”, הוסיף אשכנזי.
 אחרי אשכנזי הצטרפו לעצומה אישי ציבור שונים, בהם: חברת הכנסת לשעבר, גאולה כהן, השחקן והאב השכול, שלמה וישינסקי, הרב יובל שרלו, יו”ר יד לבנים, אלי בן שם, יו”ר מועצת התלמידים הארצית, סגן יו”ר התאחדות הסטודנטים ועוד.


“אנחנו פה כדי להזכיר לראש הממשלה את חובתו לעמוד בהתחייבות שלו ולהוביל לחקיקת חוק שירות לכולם”, אמר בועז נול, מתנועת “המחנה המשותף”, ומראשי המאהל, “יש הסכמה לאומית רחבה, בעם, בכנסת ובממשלה למען שוויון בנטל, מי שלא יתמוך בחוק הזה הוא משתמט ואנחנו נרדוף אותו”.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ