אדם ברוך פינת ישראל טל |

אושרו שמות חדשים לרחובות בתל אביב

השופט חיים כהן, האדריכל אריה אלחנני, והמפקד הראשון של משטרת תל אביב, חיים אלפרין, הם גם בין 14 האישים שיונצחו

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

ועדת השמות של עיריית תל אביב אישרה אתמול את הנצחתם של 14 אישים ברחובות העיר, מתוך 132 מועמדים. אלו כוללים את האדריכל אריה אלחנני, מתכנן גני התערוכה ויריד המזרח; מפקד משטרת תל אביב הראשון, חיים אלפרין; השופט חיים כהן, שהיה שר המשפטים, פרקליט המדינה ונשיא האגודה לזכויות האזרח; והעיתונאי והסופר אדם ברוך.

עוד הוחלט להנציח את שמחה בלס, יוסף דיק, השופט העליון דב לוין, חבר מועצת העיר ת"א צבי לבון, יהושע מרגולין, הארכיאולוג יעקב קפלן, הסופרת ניצולת השואה לנה קיכלר, הציירת אביבה אורי; הפסנתרנית פנינה זלצמן; והאלוף ישראל טל.

יו"ר הוועדה, עו"ד חביבה אבי-גיא, המשמשת גם מ"מ ראש העירייה, הביעה שביעות רצון מהרשימה: "אני שמחתי שבלי להידבר מראש ברשימה שלנו יש שלוש נשים, יש ערבי אחד, יש אדריכלים, אנשי מדע ואנשי משפט". לדבריה, יש מעט רחובות פנויים להנצחה בתל אביב יפו ומועמדים ראויים רבים. לכן, העירייה מנציחה לא רק ברחובות, אלא גם בכיכרות, גנים ובמוסדות חינוך.

המועמד היחיד שהוועדה פסלה אתמול היה גיורא גודיק, מגדולי המפיקים שהיו בישראל. חברים בוועדה התנגדו להנצחתו מאחר שב-1972 עזב במפתיע את הארץ והותיר אחריו חובות כבדים, ובהמשך הכריזה עליו מדינת ישראל עבריין נמלט והוא ויתר על האזרחות הישראלית שלו למען אזרחות גרמנית.

אלוף ישראל טל, 1967צילום: ד. רוזנבלום

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות היישר לפייסבוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ