אסירים ישוחררו תמורת מידע על מקום קבורתו של נעדר

גורם משפטי המצוי בפרטים אמר כי אין ודאות שהמפה של האסירים, ביניהם נדון למאסר עולם, אכן תוביל לקבר הנעדר כפי שמצופה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

מנהלת מחלקת החנינות במשרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור, חתמה באחרונה על הסדר חנינה יוצא דופן, המותנה במציאת גופה של נעדר. כך נודע אתמול לערוץ 2. על פי ההסדר - שנחתם על דעת ראשי משרד המשפטים ועדיין לא יצא אל הפועל - ישוחררו אסיר שהורשע ברצח ונדון למאסר עולם וסוחר סמים, תמורת מסירת מפה שבה מסומן מקום קבורתו של הנעדר.

עונשו של אסיר העולם נקצב בעבר ל-33 שנה, שמתוכם ריצה עד כה 22 שנה. סוחר הסמים נדון ל-16 שנה. את האסירים ייצג במשא ומתן עם פלמור פרקליטיהם, עו"ד בועז קניג.

על פי המידע שהגיע למחלקת החנינות, המקור האמיתי למידע הוא אסיר עולם אחר, שנגזרו עליו שני מאסרי עולם מצטברים על שני מעשי רצח בהפרש של כמה שבועות אחד מהשני.

ערעורו צפוי להישמע בבית המשפט העליון בחודש נובמבר השנה. גורם משפטי מסר אתמול כי אותו אסיר, המרצה תקופת מאסר ארוכה, הגיע להסדר ולפיו יעביר לרוצח המורשע ולסוחר הסמים את המידע על מקום קבורתו של הנעדר. האסיר אינו בטוח בזהות הנעדר, ובכל מקרה טוען כי אין לו כל קשר היעלמותו. בתמורה הוא יזכה במימון ההגנה שלו בבית המשפט העליון בשלב הערעור. עם זאת, לדברי גורם משפטי המצוי בפרטים, אותו אסיר מערים עתה קשיים על ההסדר ודורש הטבות נוספות, בהן כספיות, כתנאים למסירת המידע.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

גורם משפטי אחר, המצוי בפרטים, אמר כי אין כל ביטחון כי המידע שיסופק לרשויות המדינה אכן אמין ויביא לאיתור הנעדר, שלא על רקע פלילי, ובכל מקרה רשויות המדינה הגיעו להסדר מותנה, כך שהמדינה לא תמלא את חלקה אם המידע יתברר כלא אמין.ממשרד המשפטים נמסר אתמול כי פלמור פעלה על דעת הגורמים הרלוונטיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ