ארגון העיתונאים החדש הקים שמונה ועדי עובדים

הארגון, שהוקם לפני כ-4 חודשים הקים, בין השאר, ועדים בחדשות 2, חדשות 10 ומעריב, ומונה כעת כ-1,200 עיתונאים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארגון העיתונאים החדש הכריז אתמול (ראשון) על הקמת ועדי עובדים בשמונה גופי תקשורת: חדשות 2, חדשות 10, מעריב, גלובס וארבע חברות המפיקות את מהדורות החדשות המקומיות בכבלים.

ארגון העיתונאים הוקם לפני כארבעה חודשים על ידי קבוצת עיתונאים מכלי תקשורת שונים ומונה כעת כ-1,200 עיתונאים. מייסדי הארגון, ובהם דרור פויר ושי ניב מגלובס, עינת פישביין מידיעות אחרונות, אסף ליברמן ונורית קנטי מגל"צ, ורוני לינדר גנץ מ-TheMarker, מהווים כעת ועד הפעולה הזמני של הארגון.

במקביל להכרזה על הוועדים, שלחו היום מובילי ההתארגנות בכלכליסט מכתב להנהלת העיתון ובו הודיעו על כוונתם לפעול להגדלת מספר חברי הארגון במערכת, במטרה להקים בקרוב ועד.

מקימי הארגון החדש

ארגון העיתונאים החדש מאוגד במסגרת ההסתדרות, אולם לדברי מייסדיו פועל כאיגוד עצמאי. במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול אמרו חברי הארגון כי בכוונתם להמשיך להקים ועדים בכל גופי התקשורת, והגדירו את מהלך ההקמה "היסטורי". כיום, מלבד המערכות אשר אוגדו כעת במסגרת הארגון, ישנם כמה גופי תקשורת שעובדיהם מאוגדים במסגרת אגודת העיתונאים הקיימת בתל אביב ובירושלים.

במכתב ששלחו חברי הארגון לעיתונאים נכתב "כ-30 שנה חלפו מאז שפורקה כמעט לחלוטין העבודה המאורגנת בעולם העיתונות - 30 שנה שבמסגרתן לימדו אותנו שלבד זה הכי טוב: הרגילו אותנו שכל עמית הוא אויב פוטנציאלי; כתבו לנו בחוזה שאסור לספר לאיש כמה אנחנו משתכרים; הפחידו אותנו עם סיפורים על מקומות עבודה שבהם כולם מתוגמלים בדיוק אותו דבר ואף אחד לא מתאמץ; וגרמו לנו להבין שמי שידבר על התאגדות ימצא את עצמו מפוטר. לטוב ובדרך כלל לרע - נותרנו לבד. מהיום מלת הקסם היא ביחד, והוועד הוא הכלי שהופך את ה'ביחד' לכוח".

גם במערכות המאוגדות החדשות שלחו מכתבים לעובדים והקימו ועדי פעולה פנימיים זמניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ