תפאורת יום השואה בבסיס חיל האוויר: השער של אושוויץ

לצד השלט, שכלל את הכיתוב בגרמנית "העבודה משחררת", נמתחו חוטי תיל שמדמים את הגדר שהקיפה את המחנה. תמונת השער הופצה בפייסבוק

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
עופר אדרת

חיילי צה"ל בבסיס חיל האוויר בדרום הארץ מצאו דרך חריגה ומעוררת מחלוקת לציין את יום הזיכרון לשואה, שחל בשבוע שעבר. כחלק מתפאורה שהוקמה לרגל טקס יום השואה בבסיס “רמון”, סמוך למצפה רמון, נבנה והוצב במקום שער המדמה את השער שניצב בפתח מחנה ההשמדה אושוויץ שבפולין, כולל הכיתוב בגרמנית: “העבודה משחררת". לצדו נמתחו חוטי תיל דוקרניים, שמדמים את הגדר שהקיפה את המחנה.

בתמונה שהופצה על ידי גולשים בפייסבוק ומתפרסמת כאן, נראה חייל במדי חיל האוויר ליד השער. החיילים בבסיס עברו תחת השער. לבסיס אף הגיע גם ניצול שואה, אשר נתן הרצאה לחיילים.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

מעדויות שהגיעו לידי "הארץ" עולה, כי אין זו הפעם הראשונה שבה מנסים קציני חינוך, במיוחד בחיל האוויר, לארגן טקסי יום שואה עם תפאורה חריגה. לפי אחת העדויות, בעבר אף הוצב באחד הבסיסים קרון רכבת – המדמה קרון שבו הובלו יהודים אל מותם.

חייל מתחת לכיתוב "העבודה משחררת", בבסיס רמון‬צילום: שלו סרור

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "השלט הוקם לצורך טקס יום השואה והגבורה בבסיס והיווה למעשה את הכניסה לתוך הטקס. בתמונה נראה חלק מתפאורת הטקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, במסגרת פעילויות החינוך לציון יום זה. לאחר הטקס פורקה התפאורה. כל ניסיון לקחת קטע מסוים מהתפאורה לטקס ולשבש את משמעותו משולל כל יסוד. עם זאת, לא הייתה כל כוונה לפגוע ברגשותיו של מי ממשתתפי הטקס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ