יום העצמאות ה-64: יותר ממיליון ישראלים בילו בפארקים והגנים

קרוב לחצי מיליון מטיילים הגיעו לאתרי קק"ל באזור המרכז. מספר שיא של מבקרים נרשם בגן הלאומי ירקון. זבל רב הושאר בידי מטיילים באתרים השונים

צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת

יום העצמאות הצדיק היום (חמישי) את מעמדו כיום המנגל הלאומי ורבים מיותר ממיליון המטיילים בשמורות וביערות הגיעו במיוחד לאתרים שבהם מותר להפעיל את מתקני המנגל. המחיר ששלמו האתרים הוא לא מעט ערימות אשפה שהותירו מטיילים מאחור.

הקרן הקיימת דיווחה על יותר ממיליון מטיילים ביערות ובפארקים והחניונים שעליהם היא אחראית. שליש מהמבקרים הגיעו לאתרים בצפון ובראשם דרך נוף יער בהר מירון, יער ברעם ופארק הירדן שהיו מלאים. בגליל התחתון הגיעו מטיילים רבים ליער בית קשת ויער לביא. עשרות אלפי מטיילים הגיעו לאתרים שונים בכרמל.

קרוב לחצי מליון מטיילים הגיעו לאתרי הקרן הקיימת באזור המרכז. על פי ההערכה, ליער בן שמן בלבד הגיעו רבע מיליון מטיילים. אתרים רבים בהרי ירושלים ושפלת יהודה ובהם יער עמינדב, פארק בגין וחניוני פארק עדולם התמלאו יום קודם באנשים שבילו בקמפינגים. אנשי הקרן הקיימת מדווחים על מאות טונות של אשפה שנאספו באתרים השונים.

מנגלים ביום העצמאות בפארק הירקון תל אביבצילום: מוטי מילרוד

רשות הטבע והגנים דיווחה על יותר מ-300 אלף מבקרים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. במהלך היום היה עומס רב בכמה אתרים, ובהם אתרי מנגל כמו חורשת טל וגן לאומי ירקון. במקומות אלו אפילו הופנו מבקרים משעות הצהריים לאתרים אחרים בגלל העומס הרב.

בגן הלאומי אשקלון היו 10,000 מבקרים, מספר המהווה שיא שנתי, ולמצדה הגיעו קרוב ל-6,000 מבקרים. מספר שיא של מבקרים במהלך היום נרשם בגן הלאומי ירקון שאליו הגיעו יותר מ-11 אלף מבקרים. מספר גדול מאד של מטיילים היה גם בשמורת הטבע נחל בניאס, גן לאומי קיסריה ובסחנה. רשות הטבע והגנים הציבה את עובדיה באתרים רבים כדי לסייע בהסברים ובחלוקת שקיות אשפה, אך עדיין היו מקומות שבהם השאירו מבקרים אשפה רבה.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

הצלחה נרשמה אתמול גם בנחל קישון, המקום שזוהה שנים רבות עם זיהום סביבתי וסיכון בריאותי. רשות הנחל דיווחה אתמול שאל הפארק שהוקם ליד מעגן הדיג בשפך הנחל, הגיעו אלפי מבקרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ