משמרות הצניעות דורשות מתושבת ירושלים לעזוב את ביתה

במכתב שנשלח לתושבת שכונת מחנה ישראל שבמרכז העיר, נאמר "אנו פונים אליך לעזוב את שכונתנו מאחר ועברת על גבולות תורת ישראל וצניעות שכונתנו"

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

מקרה נוסף של הדרת נשים בירושלים. תושבת העיר קיבלה מכתב איום ממשמרות הצניעות: "לעזוב את שכונתנו מאחר ועברת על גבולות תורת ישראל".

ר. המגדירה עצמה כ"מסורתית" מתגוררת עם שני ילדיה הקטנים בשכונת מחנה ישראל שבמרכז ירושלים מתגוררת בשכונה זה שבעה חודשים. לדבריה היא עברה לגור בשכונה מבלי להכיר את אופיה החרדי. "חזרתי מאמריקה והייתי צריכה דירה בדחיפות", סיפרה, "כך הגעתי לפה, אני מחפשת דירה, מתה לעוף מפה". לדבריה, עד היום היו יחסים תקינים בינה לבין השכנים, "אני לא אדם מתריס, נכון שאני הולכת עם מכנסיים, אבל לא קצרים".

היום (חמישי) היא קיבלה מכתב איום בזו הלשון: אל הגב' הנ"ל ר. בישראל, סליחה אך שם זה לא יקרה (הטעות במקור) פה יותר. אנו פונים אליך לעזוב את שכונתנו מאחר ועברת על גבולות תורת ישראל וצניעות שכונתנו. אנו מבקשים ממך לעזוב מייד את שכונתנו. משמרות הצניעות". בתחתית המכתב נוסף משפט: זו הזהרה (כנ"ל) אחת ויחידה".

ר. הגישה תלונה במשטרה, והשוטרים הבטיחו להגביר את הסיורים בשכונה. "היתה לי שכנה שהתעלמה מאזהרה כזו והם שרפו לה את הבית. זה מפחיד, אני לא יודעת איך אני יוצאת מחר בבוקר מהבית", אמרה.

מכתב האיום. לחצו להגדלה

לפני כשבועיים במהלך חג הפסח צעירה שהועלתה לבמה במסגרת אירוע שארגנה עיריית מודיעין, הורדה ממנה מיד, ולאחר מכן הוזמנו לבמה ילדים בנים וגברים בלבד. ההחלטה  עוררה מחאה בקרב הצופים, שיצאו נגד החלפתה של המתנדבת במתנדב. בלהט האירועים נקטע המופע והתחדש רק בחלוף כמה דקות.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ