המל"ג אישרה פה אחד: סנקציות על בר-אילן בפרשת לפיד

המליאה דחתה את ערעורה של אוניברסיטת בר אילן בנושא, וקבעה כי "המל"ג רואה בחומרה את האפשרות להענקת תארים מתקדמים ללא תואר ראשון

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

מליאת המועצה להשכלה גבוהה אישרה פה אחד את המלצות הוועדה לפיקוח ואכיפה בנושא קבלת סטודנטים ללימודים מתקדמים בתוכנית פרשנות באוניברסיטת בר אילן. המל"ג פתחה בבדיקת התוכנית בעבקות חשיפת "הארץ", בעניין קבלתו ללימודי תואר שני ומאוחר יותר שלישי של יאיר לפיד ללימודים, מבלי שהיה בידו תואר ראשון.

המליאה דחתה את ערעורה של אוניברסיטת בר אילן בנושא, וקבעה כי "המל"ג רואה בחומרה את האפשרות שקבעה אוניברסיטת בר אילן להענקת תואר שני ושלישי לסטודנטים חסרי תואר ראשון, שלא בהתבסס על מצוינות אקדמית וללא אישור מל"ג, וכסטייה מהותית מהנחיותיה, החלטותיה ומאמות המידה האקדמיות הראויות".

לאור החריגה, פנתה המל"ג לועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת), בבקשה שתשקול הטלת סנקציה כספית על המוסד. עוד קבעה המליאה כי הואיל ומבחינה אקדמית לא ניתן לסיים לימודים לתארים מתקדמים ללא עמידה בדרישות הזכאות לתארים הראשונים, נדרשת אוניברסיטת בר אילן לגבש מתווה אישי מותאם לכל סטודנט חסר תואר ראשון הלומד כיום אצלה בתוכנית לימודים לקראת תואר מתקדם, על מנת שישלים את לימודיו לתואר ראשון לפני סיום התואר המתקדם. בגין השלמת הלימודים לתואר ראשון, לא ייגבה שכר לימוד נוסף מסטודנטים אלו.

מאוניברסיטת בר-אילן נמסר בתגובה כי היא: "מכבדת את החלטת המל"ג, תלמד אותה ותנהג על פיה. סטודנטים שהתקבלו ללימודים לתואר שני ללא תואר ראשון, ע"פ תקנון האוניברסיטה, יידרשו לעשות השלמות ע"פ מתווה אישי כדי לקבל את התואר. יודגש כי אין ולא היתה קבלת תלמידים ישירות לתואר שלישי ללא תואר ראשון. ארבעה תלמידים בלבד המשיכו בלימודים לתואר שלישי לאחר שהשלימו בהצטיינות את כל הדרישות לתואר שני במסלול המשולב לתלמידי מחקר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ