הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה: דורשת תשלום נוסף לגננות

בהסתדרות המורים טוענים כי המדינה מתכחשת לחלק מהותי בהסכם "אופק חדש"

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

הסתדרות המורים הכריזה היום (רביעי) על סכסוך עבודה מכיוון שלטענתה המדינה מתכחשת לחלק מהותי מהסכם "אופק חדש". בהסתדרות המורים טוענים כי המדינה מסרבת לתגמל, כמובטח, גם את הגננות בתוספת שכר עבור 36 שעות שנתיות של פעילות, הנערכת מחוץ למסגרת שעות הלימוד.

לדברי מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן: "לא ניתן יד לאפליית הגננות, ולא נסכים לפגיעה בזכויותיהן כעובדות הוראה מן המניין. משרד האוצר מנסה לעשות אבחנה בין הגננות לבין המורים, ואסור לנו להשלים עם האבחנה הזאת, שאין לה יסוד מקצועי ואין לה בסיס במציאות היום-יומית".

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

על פי ההסתדרות, בהסכם "אופק חדש" נקבע במפורש כי לפי דרישות משרד החינוך נדרשים עובדי ההוראה בגני הילדים לבצע מטלות העונות להגדרה "פעילות בית ספרית" והם זכאים לקבל על-כך תגמול הולם. בין הפעילויות: מפגשי עדכון עם ההורים, סדנאות, מסיבות חג, השתתפות בוועדות שילוב, פגישות עם השירות הפסיכולוגי ועוד.

בפנייתה אל בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב, דורשת ההסתדרות להחיל את הסכם "אופק חדש", רטרואקטיבית החל מחודש אוגוסט 2008, על כלל עובדי ההוראה, לרבות עובדי ההוראה בגני הילדים, ללא אבחנה, הסתייגות או הגבלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ