הרב פינטו: לא איראן היא האויב, אלא הטכנולוגיה והאינטרנט

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

הרב דוד חנניה פינטו העניק ראיון לגיליון האחרון של הבטאון החרדי "בחצרות החיים", שבו פרש את משנתו בכמה נושאים שעל סדר היום.

על האינטרנט אמר הרב: "אנחנו כולנו מבחינת שבויים בידי הטכנולוגיה והאינטרנט, שבויים של מה שקורה בעולם. עלינו להתחזק מאוד בלימוד התורה, לצאת ולהשתחרר מהשבי הזה. האויב הגדול היום זה לא האיראנים ולא אומות העולם, זה גורמים כמו האינטרנט".

על ענייני כלכלה סיפר: "פעם הייתי נוסע פעם בחודש בעבור קיום המוסדות, היום אני נוסע כמעט כל שבוע כדי שהכולל ימשיך להתקיים. רבים מתומכי התורה שהיו עוזרים לי נפלו, אבל ברוך ה' ממשיכים להתקיים. מצב הכלכלה בעולם כולו קשה מאוד, אבל צריך הרבה ביטחון בה'. גם אני בקשיים גדולים".

בעניין צירופי המקרים שבמהם הוא מרבה לעסוק הוסיף בראיון: "התגלגלה לידי מצווה של פדיון שבויים שעבורה חסר סכום של 5,000 אירו. לפתע, נזכרתי שבכל יום שאותו אדם יושב במקום הנורא ההוא - הוא עלול ליפול מבחינה רוחנית. שיקול הדעת הזה חייבני לפנות למישהו ולבקש הלוואה, תוך ציון מפורש שאשיב לו את ההלוואה עוד היום".

לדברי הרב, "מיד אחר כך באו ואמרו לי שיהודי פלוני שאינו בא אליי בקביעות הגיע כעת. נכנס ומיד אמר: עשיתי עסקה גדולה ומראשית התחייבתי שאם העסקה תצא טוב, אביא לרב סכום מסוים. במעטפה שהותיר על שולחני היו בדיוק עשרת אלפים אירו. היה זה כאילו שהקב"ה אומר לי 'אתה רואה בני, התאמצת, ואני מחזיר לך בכפל'".

תגובות