ל"ג בעומר |

למעלה ממאה אלף איש חגגו במירון

בכל רחבי הארץ הדליקו מדורות לציון החג. צוותי מד"א טיפלו בכ-120 בני אדם, 40 מהם בהילולה המרכזית במירון שם נפצע צעיר באורח קשה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

מאות אלפי בני אדם בכל רחבי הארץ חגגו הלילה (רביעי) מסביב למדורות לציון יום ל"ג בעומר המסורתי. בהר מירון, הסמוך לצפת, התקהלו למעלה ממאה אלף איש בהילולת רבי שמעון בר-יוחאי.

כמדי שנה, לא מעט משתתפים נפצעו בהילולה. צעיר כבן 24 נפצע באורח קשה בחגיגות במתחם קבר הרשב"י אחרי שנפל מטריבונה. אדם נוסף נפצע גם הוא באורח בינוני ופונה באמצעות מסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה.

על פי נתוני מד"א, הכוחות העניקו טיפול רפואי לכ-120 בני אדם, 40 מהם בחגיגות ההילולה המרכזית במירון. 15 מהנפגעים סבלו מכוויות, חבלות ושאיפות עשן – חלקם נזקקו להמשך טיפול רפואי ופונו לבית החולים זיו בצפת. יתר הנפגעים סבלו מהתעלפויות והתייבשויות וזכו לטיפול רפואי מקומי.

במד"א ציינו כי בשאר חלקי הארץ נזקקו לטיפול רפואי כ-80 בני אדם. 30 מהם סבלו מכוויות קלות, שאיפות עשן וחבלות, 37 איש טופלו בעקבות צריכת יתר של אלכוהול ו-13 נוספים בעקבות אירועי אלימות במהלך הלילה. 57 מהנפגעים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים.

מנהג חגיגות ל"ג בעומר התפתחה לפני כאלף שנים. על פי המסורת ביום זה, ה-33 למניין ימי ספירת העומר שמתחילים בערב ליל הסדר ומסתיימים בערב שבועות, באה לקצה המגפה שהביאה למותם של 24 אלף תלמידיו של רבי עקיבא (יש שאומרים כי מדובר היה ב-24 אלף זוגות – משמע, 48 אלף תלמידים). ביום זה חל גם מועד פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי לו מיוחסת כתיבת ספר הזוהר. יש הסבורים כי ל"ג בעומר מציין ניצחון של אנשי בר כוכבא על הרומאים, ולכן יום זה נקבע כיום שמחה, שבו מפסיקים את מנהגי האבלות של ספירת העומר.

12 מתוך 12 |
1 מתוך 12 |
2 מתוך 12 |

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ