זעמו על עובדת סוציאלית שהרחיקה את אחותם - ותקפו את משפחתה

העובדת הורתה להוציא מהבית נערה מסכנין שסבלה מאלימות. אחיה התנגדו, ורצו לנקום

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

בני משפחתה של עובדת סוציאלית שמתגוררת בסכנין הותקפו שלשום, על פי החשד, בידי שלושה אחים תושבי העיר. השלושה הגיעו לביתה של העובדת לאחר שהורתה להוציא את אחותם מהבית למקלט חירום, לבקשתה, משום שהתלוננה על אלימות מצד בני המשפחה. העובדת הסוציאלית לא היתה בבית באותה השעה, ושלושת האחים הכו את בעלה, את אחיו ואת בנה ופצעו אותם באורח קל. איגוד העובדים הסוציאליים הודיע כי לשכות הרווחה בכל רחבי הארץ יושבתו היום במחאה על טיפול הרשויות באירועי האלימות האחרונים נגד עובדיו.

"היא עברה טראומה רצינית ועדיין חוששת מאוד לחייה ולחיי המשפחה", אמר הבעל בשיחה עם "הארץ", "הגיעו גורמי רווחה רבים לתמוך בנו". יום לפני האירוע פנו הוריה של הנערה לעובדת הסוציאלית והודו לה על הטיפול שהעניקה לבתם. אולם האחים, בשנות העשרים לחייהם, לא השלימו עם בקשתה של האחות לעזוב את הבית וביקשו לפגוע בעובדת המטפלת בה.

בשעת ערב מאוחרת הם באו לביתה חמושים באלות ובמוטות ברזל במטרה לפגוע בה. הם עמדו מחוץ לביתה וביקשו כי תצא אליהם. כשבעלה יצא לעברם, החלו להכות אותו באלות ושברו את ידו. אחיו ובנו שראו את האירוע יצאו החוצה והותקפו גם הם בידי האחים, כשהאח נחבל ברגלו והבן ננשך בידו. השלושה פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים פוריה בטבריה ובמקביל הוגשו תלונות במשטרה נגד האחים שנעצרו.

בשנים האחרונות חלה מגמת עלייה באירועי האלימות נגד עובדים סוציאליים, כשבשנה שעברה דווחו על 243 אירועים, לעומת 212 אירועים שדווחו בשנת 2010. "דמנו אינו הפקר", אמר יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, איציק פרי, "אנשים שאינם מרוצים מהחלטותיהם של עובדים סוציאליים תוקפים אותם בלשכות הרווחה, ברחוב, בעת ביקור בית, בבית משפט, ועכשיו גם בביתם. ואם לא מוצאים אותם, תוקפים את בני משפחתם. איננו יכולים לעבור על כך לסדר היום ודורשים הגנה מרבית על העובדים הסוציאליים".

פרי פנה אתמול למפקד משטרת משגב בבקשה כי שלושת האחים שתקפו את בני משפחתה של העובדת, יישארו במעצר עד תום ההליכים נגדם, משום שלטענתו הם מהווים סכנה ממשית לחייהם של העובדת ובני משפחתה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ