עקב האלימות המשטרתית |

תגי זיהוי לעיתונאים בהפגנות

במשטרה נקטו במהלך לאחר שהבינו כי אלימות נגד עיתונאים, כפי שארעה בהפגנה בתל אביב בשבוע שעבר, תגרור ביקורת ציבורית קשה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בעקבות תקיפתם של עיתונאים במהלך הפגנת המחאה על ההסכם הקואליציוני בשבוע שעבר, החליטו במשטרה להנפיק תגי זיהוי לאנשי התקשורת שיסקרו את ההפגנות. במשטרה נקטו במהלך לאחר שהבינו כי אלימות כלפי עיתונאים מביאה עליהם ביקורת קשה.

בשבוע שעבר נעצרו במהלך הפגנה בתל אביב שני עיתונאים, כתב וצלם. במשטרה טענו כי השניים הפרו את הסדר הציבורי ושוטרים שהיו במקום גררו את השניים לניידת משטרה. האירוע הגיע עד למפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו וכעת נראה שהמשטרה מצאה פיתרון לנושא בכך שתוציא תעודות זיהוי לאנשי התקשורת כדי שתוכל להימנע ממצבים דומים.

יש לציין כי לא מעט עיתונאים מרוצים מהחלטת המשטרה - מה שלטענתם יקל עליהם את הסיקור ויספק להם הגנה מפני אלימות וגישה רחבה יותר לאירועים. מצד שני, יש הטוענים כי בעצם ענידת תגי הזיהוי עלולה להיות השפעה על הסיקור העיתונאי וקבלת תמונה כמה שיותר מלאה. סביר להניח כי שוטר שיבחין במהלך ההפגנה באיש התקשורת שלצידו לא ירשה לעצמו להתנהג באותה צורה שבה הוא ינהג כלפי המפגינים כשבסביבה אין אנשי תקשורת.

עם כניסתו של דנינו לתפקיד המפכ"ל עלה נושא הנפקת אישורים מיוחדים לאנשי התקשורת, אולם אז היה מדובר במקרים של פיגועים או אירועים תקשורתיים גדולים בהם הוקם לתקשורת מקום מיוחד אליו יוכלו להיכנס ללא בדיקות חוזרות. במשטרה סבורים שהנפקת תגי זיהוי תקל על עבודת העיתונאים ובמקביל תמנע מקרים של מעצר עיתונאים שנמצאים בקרבת המפגינים הבולטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ