החוק לנישואין חד-מיניים נפל: רק חברת קואליציה אחת תמכה בו

רוב חברי סיעת העבודה נעדרו מההצעה. יוזם החוק הורוביץ תקף את סיעת קדימה: הפיקציה הנקראת קדימה התגלתה במלוא עליבותה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס

חברי הקואליציה הפילו היום (רביעי) את הצעת החוק של ח"כ ניצן הורוביץ וחברי מרצ, לחופש בחירה בנישואים המאפשר נישואין חד-מיניים וטקסי נישואים אזרחיים בישראל. רוב חברי סיעת העבודה נעדרו מההצבעה. רק חברת קואליציה אחת, חברת הכנסת נינו אבסדזה (קדימה) תמכה בחוק. בסך הכל תמכו בחוק 11 חברי כנסת, לעומת 39 מתנגדים.

ח"כ הורוביץ, יוזם החוק, תקף את קדימה בחריפות. "הפיקציה הנקראת קדימה התגלתה במלוא עליבותה. גם שאר חברי הכנסת החילונים בקואליציה, שוב בגדו בציבור הבוחרים שלהם והתרפסו בפני המפלגות החרדיות. עכשיו, יותר מאי פעם, ברור לציבור החופשי בישראל מי פועל למענו ולמען חברה חופשית, ומי משתף פעולה עם המפלגות החרדיות".

לדברי הורוביץ "גם הצהרות התמיכה של שרים בממשלה, כגון השר יעלון, בנישואים של בני זוג מאותו המין, התבררו כחלולות וצבועות. בתקופה האחרונה קמו תאים גאים בשורה של מפלגות במטרה לקדם את זכויותיה של קהילת הלהט"ב. אלא שהיום התברר שוב כי לא ניתן לקדם חקיקה לשוויון זכויות בישראל במפלגות שכרתו ברית עם מפלגות חרדיות חשוכות. זהו המצב בליכוד ובקדימה".

תמכו בהצעה: חברי הכנסת הורוביץ, זהבה גלאון, אילן גילאון (מרצ), יצחק הרצוג, שלי יחימוביץ', דני בן סימון (עבודה), דב חנין, מוחמד בארכה, עפו אגבריה (חד"ש) נינו אבסדזה (קדימה) סעיד נפאע (בל"ד). בין המתנגדים, חברי קדימה ח"כ דליה איציק, ח"כ רוני בראון וח"כ רונית תירוש.

יוזם החוק, ח"כ ניצן הורוביץצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ