המושבה הגרמנית ביפו שבה לתחייה

שחזור הכתובת ההיסטורית בסוכנות הנסיעות הצרפתית "לובין", שפעלה במקום בראשית המאה ה-20, הוא השלב האחרון בשיקום המתחם

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עופר אדרת
עופר אדרת

ביום שישי האחרון הסתיימו עבודות השימור והשחזור של הכתובת ההיסטורית שניצבת בפתח סוכנות הנסיעות הצרפתית "לובין", במלון "דה פארק" במושבה הגרמנית-אמריקאית ביפו. בשנים האחרונות החל הליך שימור ושיקום של המבנים במושבה. שחזור השלט של סוכנות הנסיעות "לובין" הוא העבודה האחרונה שבוצעה במסגרת זו.

הסוכנות פעלה במקום בראשית המאה ה-20 והתחרתה בסוכנויות בינלאומיות שסיפקו שירותי תיירות לתיירים אירופאים אמידים, שהשתכנו בבתי המלון היוקרתיים של יפו. בעבודות השיחזור, בניצוחו של משחזר ציורי וכתובת הקיר שי פרקש, השתתפו לצדו בן בוכנבכר, אלעד נידר, טאניה סמירנובה, ירון חביב, אלי שאלתיאל ושי פרקש.

המושבה הגרמנית ביפו היא מתחם קטן בן שני רחובות בלבד: אוארבך ובר-הופמן. היא הוקמה באמצע המאה ה-19 על ידי נוצרים מורמונים מארה"ב. לאחר כמה שנים עברה לידי הגרמנים הטמפלרים, ששיפצו אותה והקימו במקום את המושבה הגרמנית.

9 מתוך 9 |
שיפוץ סוכנות לוביןצילום: שי פרקש
1 מתוך 9 |
סוכנות לוביןצילום: שי פרקש
2 מתוך 9 |
סוכנות לוביןצילום: שי פרקש

ב-1881 היו שם כ-30 בתי מגורים, מעץ ומאבן. חומת אבן הקיפה אותה ושעריה נסגרו בלילה. שלושה בתי מלון פעלו בה, והפכו אותה למוקד תיירות. במלחמת העולם השנייה גורשו יושביה מהארץ בידי הבריטים יחד עם גרמנים נוספים במושבות אחרות ברחבי הארץ. הבתים של המושבה ננטשו ולאחר מכן הועברו לידי המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ