הילדה בת השבע, הניצולה היחידה מתאונת הדרכים בטבריה בה נהרגו לפנות בוקר (שלישי) שמונה בני משפחתה, סיימה את הבירור הרפואי הראשון בחדר המיון של בית החולים רמב"ם בחיפה ומצבה מוגדר טוב. הרופא שקלט אותה תיאר את מצבה כ"נס, יחסית לתוצאות הנוראיות של התאונה". הוא ציין כי מלבד כמה חבלות אין פגיעות קשות. הילדה, שמלווה על ידי בת דודתה, תיבדק בהמשך על ידי אורתופד ותועבר לבדיקת עיניים עקב חבלה סמוך לעינה.היא הועברה למחלקת כירורגית-ילדים בבית החולים.

אלי לנקרי, תושב טבריה, שהגיע ראשון לזירה ופגש בילדה, סיפר כי "הגעתי מטר מהאוטו והיא אמרה לי: 'כולם מתים. הם מתו'. חיבקתי אותה ורצתי אתה למעלה. ראיתי שהיא נפגעה בפה. נתתי אותה למישהו שעמד למעלה ורצתי חזרה לאוטו. רציתי להציל עוד מישהו. צעקתי אם מישהו שומע. האוטו בער לגמרי והיתה דממה. חיפשתי מסביב ניצולים אבל לא היה אף אחד".

עמית סופר, ראש מועצת מרום גולן ותושב היישוב בר יוחאי שם מתגוררת המשפחה, אמר הבוקר כי "מדובר באחד האסונות הכבדים שידעה מרום הגליל. אנחנו מנסים לעכל את גודל האסון ומבטיחים לתמוך ולחבק את הילדה ואת כלל מעגלי המשפחה. גורמי הרווחה של המועצה האזורית מרום הגליל פועלים כעת מול כלל מעגלי המשפחה וצוותים פסיכולוגים יפעלו הבוקר במוסדות החינוך בהם למדו ילדי בני המשפחה שנהרגו הלילה".

מכונית המשפחה. בבדיקה הראשונה נמצא כי הבלמים היו שחוקים מאודצילום: גיל אליהו

לפנות בוקר, בעקבות מה שנראה כתקלה במערכת הבלמים, איבד נהג המכונית שליטה והתדרדר לתהום בכניסה לטבריה. התקלה אירעה בעת שהמכונית נסעה בירידה תלולה בכביש הכניסה לעיר מכיוון מערב. הנהג איבד שליטה, והמכונית - בה היו תשעת בני המשפחה - סטתה מהכביש לצד הנגדי, התדרדרה עשרות מטרים לתוך תהום ועלתה באש. קצין משטרה סיפר הבוקר לקול ישראל כי המכונית, מיצובישי גרנדי שנת 2007 עם שבעה מקומות, עברה טסט לפני שלושה חודשים.

מפקד מחוז הצפון במשטרה, ניצב רוני עטיה, אמר כי אחד מהנוסעים התקשר למוקד 100 לאחר שאירעה התקלה בבלמים ודיווח כי הם מאבדים שליטה על המכונית. "השוטרים מיהרו למקום אך זה היה מאוחר מדי. מצאנו את הרכב הפוך ועולה באש", אמר עטיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ