ישי: מדינה שלא רוצה מסתננים לא תאפשר להם לעבוד

השר ביקר במתקן תשאול למהגרי עבודה בעומר ודחה שוב את בקשת המשטרה לאפשר להם לעבוד: "יש פתרון אחד כדי לשמור על הזהות היהודית והיא הדרך הקשה"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

השר אלי ישי ביקר הבוקר (שלישי) במתקן תשאול מהגרי עבודה של רשות ההגירה במועצת עומר. הוא התייחס לדבריו של המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו, שקרא לאפשר למסתננים לעבוד, ואמר כי הוא מכבד את דנינו כך הוא "בקיא בנתונים". "זה מסר נורא, עוד מיליון איש יבואו לכאן. מדינה שלא רוצה מסתננים לא נותנת להם עבודה".

ישי הוסיף כי "יש פתרון אחד כדי לשמור על הזהות היהודית של המדינה והיא הדרך הקשה. צריך גדר, בתי כליאה וגירוש בהסכמה או שלא בהסכמה. צריך לשים אותם בבתי סוהר ולגרש אותם בהסכמה". לדבריו, "אם זה תלוי בי, בעוד פחות משנה לא יהיה פה מסתנן אחד. כמו בכל מדינה מתוקנת לא נותנים למסתננים לעבוד. מי שאומר משהו אחר טועה. הפשיעה תלך ותגבר אם לא נעשה מעשה". כשנשאל ישי האם לא מתרחש מצוד אחר המסתננים, ענה כי "יש מצוד שלהם אחר אזרחי ישראל".

ראש מועצת עומר פיני בדש אמר במהלך הביקור כי "צריך להפסיק עם כל יפי הנפש והרחמנים, מי שמרחם על אכזרים בסוף לא ירחמו עליו. יש לנו מספיק בעיות ואין לנו את הלוקסוס הזה לטפל בבעיה הזאת. זאת השמדה עצמית למדינת ישראל, אם יתנו להם עבודה יבואו לכאן עוד מילוני מסתננים. הם יישארו כקוץ בתוך הוריד".

אלי ישי בביקור במתקן ההגירה צילום: אלון רון

בתחילת השבוע יצא מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו נגד מדיניות הממשלה, שאוסרת העסקה של עובדים זרים. בסיור שערך ביום שישי בלילה במוקדי בילוי בתל אביב קרא לרשויות להעניק אשרות עבודה למסתננים ומבקשי מקלט. "יש פה עשרות אלפים קיימים, שאם אתה לא מייצר להם מקומות עבודה - הדבר הזה מיד גורם להם לעבור לפשע", אמר דנינו והוסיף כי "אלה שנמצאים כאן, כל עוד הם נמצאים כאן, צריך לוודא שאנחנו לא עוצרים את ההעסקה שלהם במקומות שבאמת ניתן להעסיק אותם".

אתמול התכנסה הוועדה לעניין העובדים הזרים לישיבה טעונה בעקבות שורת מעשי הפשיעה בהם היו מעורבים מסתננים בדרום תל אביב. הדיון נפתח בעימות בין חברי הכנסת דני דנון מהליכוד ליו"ר הוועדה, ניצן הורוביץ ממרצ.

מפקד מחוז תל אביב, ניצב אהרון אקסול, אמר בדיון כי "אנחנו מזהים עליה בפשיעה בקרב המסתננים בחודשים האחרונים. העלייה היא בעשרות אחוזים בעבירות אלימות ובעבירות המין. אני מניח שזה לא מפתיע אף אחד כאן", אמר. "המתח הגואה בין תושבי דרום תל אביב למסתננים מהווה סכנה לא פשוטה. התופעה רק בראשיתה. אם לא ייעשה מעשה העסק עלול להחמיר", הוסיף ניצב אקסול.

בפתח ישיבת הממשלה ביום ראשון התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו לתופעת המסתננים המסתננים ואמר "תופעת המסתננים הבלתי חוקיים מאפריקה חמורה ביותר ומאיימת על מרכיבי החברה בישראל, על הביטחון הלאומי והזהות הלאומית. הבעיה החלה לפני 7 שנים, ועם כינון הממשלה הנוכחית לפני שלוש שנים החלטנו לטפל בבעיה באופן מידי על כל היבטיה... אם לא נעצור את הבעיה, 60 אלף המסתננים עלולים להפוך ל- 600 אלף, ולהביא לביטולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ