עשרות מפגינים נגד ארגוני הסיוע והפליטים בתל אביב

המפגינים, פעילי ימין ותושבי השכונה, דורשים לגרש את האפריקאים. התושבים נאמו בזה אחר זה על אלימות הזרים. חלקם אף קראו לפגוע בהם גופנית

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

כמה עשרות פעילי ימין ותושבי דרום תל אביב מפגינים הערב (שלישי) בשוק התקווה נגד ארגוני הסיוע לזרים וקוראים לגרש מישראל את המסתננים. המפגינים צעדו אל משרדי המרכז לסיוע לקהילה הזרה (מסיל"ה) שנמצאים ליד התחנה המרכזית בתל אביב. מארגני ההפגנה הסבירו כי ארגוני הסיוע מעודדים את ההסתננות לישראל במקום לסייע למגר את התופעה. את ההפגנה ארגנו חברי הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) ופעילי הימין איתמר בן גביר וברוך מרזל, המנהל את "משמר השכונות", שהוקם בדרום תל אביב.

המפגינים הניפו שלטים שעליהם נכתב בין השאר "אפריקה לא כאן", "ושבו סודאנים לסודאן", "זכויות אדם, לא על חשבון האזרח הקטן" ו"להפסיק לדבר, להתחיל לגרש". התושבים קראו מעת לעת "סודאנים לסודאן". אחד אחרי השני עלו תושבי השכונה לנאום וסיפרו למפגינים על אלימות שחוו מצד הזרים.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

כרמלה רוזנר, המתגוררת בשכונת התקווה 27 שנים, הניפה שלט עליו נכתב "אונסים ילדות וזקנות, רוצחים, גונבים דוקרים, פורצים. מפחדים לצאת מהבית. שכונת התקווה הפכה להארלם". רוזנר אמרה כי "אנחנו נהיינו מיעוט בשכונה, הסודאנים הם הרוב", והוסיפה כי לדעתה הדרך היחידה לעורר את הרשויות היא שתושבי דרום תל אביב יפגעו בזרים גופנית. "אני לא רוצה שזה יקרה, אבל אין ברירה. אני לא חושבת שאלימות היא התשובה, אבל לא מסתכלים עלינו. פעם הייתי בעדם, אפילו נתתי להם בגדים, אבל עכשיו זה התגבר. אני מפחדת לצאת לסופר בשבע בערב. אנחנו לא צריכים לסבול את כל תחלואות העולם אצלנו בשכונה. שיחלקו אותם לכל מדינת ישראל", אמרה.

הפגנה נגד התושבים הזרים בשבוע שעבר בתל אביבצילום: הדר כהן

רחל נומה, תושבת שכונת התקווה זה 60 שנים סיפרה כי המצב בלתי נסבל והיא חוששת לצאת מהבית. "פעם הבתים היו פתוחים. עכשיו הבת שלי מתקשרת אלי ואומרת 'אמא בואי לקחת אותי'. הם אלימים, אונסים, גונבים. צריך לגרש מפה את החושך הזה". שגית פנחס, אף היא תושבת השכונה, באה להפגנה עם ילדיה הקטנים. "המצב מחפיר, כל התקווה מוצפת. אנשים באמת מדברים מכאב, כי המצב ממש מפחיד. הם כל היום עם אלכוהול", סיפרה. לדבריה, היא לא הצליחה לרשום את בתה לגן, כיוון שרוב תלמידיו סודאנים. "למה אין חלוקה שווה? למה לבת שלי אין מקום בגן ולהם יש? צריך לבנות את הגדר מיד, ואת מי שנמצא כאן צריך לקחת בחזרה".

אשה שהגיעה לשוק התקווה, מחתה על קיום ההפגנה והביעה תמיכה בסיוע למבקשי המקלט סולקה מהמקום בידי עשרות תושבים וסוחרים. מחר בערב יתקיימו בערים שבהם יש ריכוזים גבוהים של זרים הפגנות נגד מדיניות הממשלה בקריאה לגרש את המסתננים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ