בכירה במשרד המשפטים פרשה בשל דיווח כוזב על שעות עבודה

על פי התובענה נגד עו"ד לבנה בר עוז, בשלוש השנים האחרונות היא יצאה לענייניה הפרטיים בשעות העבודה מבלי להחתים כרטיס נוכחות

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מנהלת מחוז חיפה והצפון בכונס הרשמי והאפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים, עו"ד לבנה בר עוז, נאלצה לפרוש לפני שבוע מתפקידה, לאחר שהואשמה בדיווח כוזב על שעות עבודה. על פי התובענה שהוגשה ב-3 במאי לבית הדין למשמעת של עובדי מדינה, בשלוש השנים האחרונות, בר עוז, בת 64, יצאה לענייניה הפרטיים בשעות העבודה מבלי להחתים כרטיס נוכחות. במאי 2011 הודחה הפרקליטה הבכירה רלי גוטמן מפרקליטות מחוז חיפה בשל זיוף שעות עבודה.

בתובענה מצויינים שלושה תאריכים שונים שבהם נערכו מעקבים אחר בר עוז, על ידי חוקרי אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה. אלה תיעדו את בר עוז עוסקת בענייניה הפרטיים בשעות שבהן דיווחה כי היא עובדת. "במעשיה המתוארים דיווחה בר עוז דיווחים כוזבים ונהנתה מסכומי כסף להם לא הייתה זכאית", נכתב בתובענה, עליה חתומה עו"ד אילה הוניגמן-ליפץ. "בר עוז פגעה במשמעת שירות המדינה והתנהגה התנהגות בלתי הוגנת, שאינה הולמת עובד מדינה ושעלולה לפגוע בתדמיתו ובשמו הטוב של שירות המדינה".

עם הגשת התובענה, התקיימו מגעים בין הצדדים לחתימה על הסדר טיעון. על פי ההסדר, שיוצג בבית הדין למשמעת ב-4 ביוני, בר עוז פרשה מתפקידה ב-10 במאי. במסגרת ההסדר, היא תורשע בדיווח כוזב של שעות העבודה ותירשם לה גם נזיפה חמורה בתיק האישי. כמו כן, היא תחויב להשיב מחצית ממשכורתה החודשית.

לבר עוז ותק רב במשרד המשפטים, בפרט באגף האפוטרופוס הכללי במחוז חיפה והצפון, שם התקדמה עד לתפקיד מנהלת המחוז. במסגרת תפקידה, היתה בר עוז אחראית על טיפול באפוטרופסות, עזבונות, רכוש נעדרים ורכוש המועבר למדינה, וכן שימשה ככונס הנכסים הרשמי במחוז בהליכי פירוק חברות וכרשמת לענייני ירושה.

לבנה בר עוז

פרקליטיה של בר עוז, עו"ד ארנה לין ועו"ד דני בר-דוד, מסרו בתגובה: "בר עוז עבדה בשירות המדינה 33 שנים. במשך תקופה ארוכה זו היתה עבודתה ללא דופי והיא זכתה להערכת כל הגורמים שמולם עבדה ושאותם שרתה במקצועיות ובמסירות. גב' בר עוז הביעה את רצונה לפרוש משירות המדינה ואין בכוונתה לתת ביטוי לנסיבות פרישתה בתקשורת".

בינואר 2011 הוגשה על ידי נציבות שירות המדינה תובענה דומה נגד פרקליטה בכירה בפרקליטות מחוז חיפה, עו"ד רלי גוטמן, בחשד לדיווח כוזב של שעות עבודה. גוטמן הכחישה את הטענות נגדה ואף טענה כי החקירה נגדה נפתחה בעקבות תלונה שהגיש פרקליט מחוז חיפה, עו"ד עמית איסמן, שלטענתה רדף אותה על רקע יחסי עבודה עכורים וממניעים אישיים. בסופו של דבר במאי 2011 חתמה על הסדר טיעון, במסגרתו פוטרה מתפקידה.

הגשת התובענה נגד גוטמן עוררה סערה על רקע העובדה כי נערכו מעקבים נגד פרקליטה בכירה. ארגון פרקליטי המדינה הודיע כי הוא רואה בחומרה רבה את התנהלותם של פרקליט המחוז איסמן, פרקליט המדינה משה לדור והממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה, עו"ד אסף רוזנברג, שהחליט על הגשת התובענה נגד גוטמן. לדברי אחד הפרקליטים בפרקליטות מחוז צפון, העובדה כי נציבות שירות המדינה החלה במעקבים אחרי פרקליטים, ובמקרה זה פרקליטה בכירה, היא חציית קו אדום.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ