מירי רגב: "מסיתים נגדי, לא השוויתי סרטן לבני אדם"

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

חברת הכנסת מירי רגב (ליכוד), שבשבוע שעבר אמרה כי "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו", ניסתה בסוף השבוע להדוף את הטענות שהופנו נגדה. בדף הפייסבוק שלה טענה כי דבריה הוצאו מהקשרם וכי לא ערכה השוואה בין המחלה לבני אדם. "כאשר אמרתי את האמירה סרטן התכוונתי לדימוי של תופעה - תופעת ההסתננות המתפשטת בארץ. בשום שלב לא השוויתי סרטן לבני אדם. צר לי שהדברים יצאו מהקשרם", כתבה.

רגב, שבשבת באו כ-20 פעילים למחות מול ביתה בראש העין, הוסיפה כי "אם מישהו חש נפגע מכך אני מתנצלת על כך", אך לא הפנתה התנצלות כלפי המהגרים. כן טענה להסתה נגדה: "ההסתה כנגדי והניסיון לצייר את דבריי לא כפי שאמרתי מובנים לי, כי תמיד הסיתו נגד מנהיגי הימין. כשיצחק רבין דיבר על גוש אמונים כסרטן וכשמנכ"ל 'שלום עכשיו' מדבר על ההתיישבויות באיו"ש כסרטן כנראה שלהם מותר וזה בסדר".

ביום חמישי, למחרת ההפגנה, הבטיח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לטפל בעניין המהגרים מאפריקה, ועם זאת נזף בחברי הכנסת שהשתתפו בהפגנה נגדם. "אני רוצה להבהיר שאין שום מקום לא להתבטאויות ולא למעשים שראינו אמש", אמר נתניהו. "אני אומר את הדברים גם לאנשי הציבור וגם לתושבי דרום תל אביב, שאת כאבם אני מבין".

ביום שישי הפגינו כ-200 מהגרים אפריקאים מול שגרירות אריתריאה ברמת גן במחאה על משטרו של הרודן במדינה, הנשיא איסיאס אפוורקי. 50 נוספים הפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים במחאה על האלימות כלפיהם. ראשי הקהילה האריתריאית בישראל תוהים מדוע ממשלת ישראל שומרת על יחסים טובים עם המשטר הרודני בארצם.

המפגינים הניפו שלטים באנגלית שנכתב בהם "עצרו אונס, עינויים וסחר באיברים", ו"איסיאס אפוורקי - העם האריתריאי רוצה לשוב למולדתו". על שלט אחר הופיע ציטוט לכאורה של סגן שר החוץ דני אילון בישיבה שעסקה בעובדים זרים בכנסת, לפיו "אריתריאה ידוע בקהילה הבינלאומית כמדינה שאינה שומרת על זכויות אדם ומי שחוזר לשם נתון בסכנה, כולל מוות".

מולוגטה טומזהיי, מהגר אריתריאי, סיפר ל"הארץ" כי "חשוב להבהיר לישראלים שהשגרירות הזו לא מייצגת אותנו. זו שגרירות של מדינה שרודפת תושביה. כל מי שמעלה על שפתיו את המילה 'דמוקרטיה' יסיים במעצר או מוות. בנוסף, חשוב לנו לומר שאנו משתוקקים לחזור למולדת שלנו".

ועוז רוזנברג

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ