מדונה בישראל: מפגש עם גורו הקבלה של כוכבת העל

בבית ציוני אמריקה התקיימה אמש הרצאה של המורה הרוחני של המפורסמים. מאות הגיעו לשמוע אותו, בתקווה קלושה לראות גם את מדונה

רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי צ'יקי ארד

בקומה השנייה בבית ציוני אמריקה, לקראת הרצאת הקבלה של איתן ירדני, שנודע בעיקר בזכות מדונה ודונה קארן תלמידותיו, הפריד סרט בין משלמי הכרטיסים וכמה מעריצים בכירים. מעבר לסרט, שוחח ירדני בניחותא עם דנה ויס, שקיבלה בלעדיות על ירדני. עמדתי עם כמה אנשים נחמדים בחוץ, שריכלו על אלה שהורשו לחדור לאזור המקובלים. "זאת עשתה סרט בעירום", אמר גבר לאשתו והצביע על גליה אלבין, ששכח את שמה. לבסוף נתנו לכולם להיכנס.

כדי לייצר את הילת הגורו לירדני, הסתובבו ליד עמדת הקפה אנשים עם תג שעליו כתוב "מנטור" ואחרים, כנראה בכירים פחות, עם הכיתוב "צוות". הללו מכרו ספרי קבלה של המרכז לקבלה. האחד ב-128 שקלים, שניים ב-100. דינה, שהערצתי אותה על תג המנטור, הסבירה את סגולותיו של ירדני: "הוא מאוד אסרטיבי". אורחת אחרת, בשם נילי, היתה פרקטית יותר ושאלה אם מדונה תבוא להרצאה.

כמאתיים אנשים, רובם נשים, באו לשמוע את ירדני. אני ונילי ישבנו מאחור. "אם מדונה באה, היא תשב בשורה אחרונה. זה מה שקרה כשהגיעה להרצאה במרכז קבלה", היא הסבירה את הטקטיקה. "אתם חייבים לשאול למה?", הסביר איתן ירדני את תורתו לקהל הקשוב, "מה הסיבה שאתם מושכים נסיבות שליליות?" ובתשובה יצר מרק שהכיל שילוב רעיונות פשטניים, יהדות ומדע פופולרי שהדהים את הקהל: "בשביל זה אנחנו צריכים ללכת אחורה ללפני המפץ הגדול וניגע גם בגלגול נשמות".

המורה לקבלה איתן ירדני (במרכז) לפני הרצאתו, אתמול. "אם מדונה באה, היא תשב בשורה האחרונה", אמרה אחת האורחותצילום: הדר כהן

"קבלה זה עניין אוניברסלי, כמו שכוח הכבידה אוניברסלי", המשיך ירדני. בחורה לידי זיהתה את השדרן דידי הררי בקהל. המצגת הציגה את הטקסט "קבלה = לקבל". ואז התחלפה המצגת לתמונת אדם אוחז כוס בירה ובניגוד אליו זוג מאוהב מחייך. "אהבה אמיתית אפשר לקנות בכסף?", שאל ירדני. כמה בקהל אמרו כן. כולל נילי. הרב המשיך בהופעה בלי לסלק אותה.

ירדני המשיך בשלל אנלוגיות ניו אייג' נוסח "הסוד", שמסבירות שצריך להיות חיובי, מתובלות מדי פעם בארמית, כדי ליצור אווירת קבלה. משום מה, העולם אצל ירדני תמיד מחלק לשניים: ל"אור" הבורא ול"כלי" הקורבני. לדבריו, בנות עד גיל 12 ובנים עד גיל 13 נשלטים על ידי ידידנו השטן.

הגיעה לאירוע גם ג', שאותה הכרתי כשהיתה פעילה בליכוד, ואפילו פעם הגניבה אותי למצודת זאב לחדר של שאול מופז כשהיה שר ביטחון. ג' באה לפה למרות שהיא קבועה אצל קבליסט מתחרה, הרב לייטמן. "יש ניגוח בין הרבנים, במיוחד על תורמים. אתה חייב ללכת ללייטמן. הוא בעניין של פיזיקה ויש אצלו יותר מפורסמים. CNN מראיינים אותו בלי סוף. הוא שינה לי את החיים. זה מספק יותר מסקס או הצלחה בפוליטיקה". היא רצתה להיכנס להרצאה, אמרתי לה שזה עולה מאה שקלים. היא אמרה "אצלנו לא משלמים" ואכן התפלחה בלי לשלם. כשהרב השווה את עולמנו למנורה שיכולה להישרף, והקהל התרשם מהאנלוגיה, נילי סיכמה: "זה קהל של יאפים משועממים. כאלה ששומעים סלין דיון". בדרכה החוצה, אמרה ג' מהליכוד כי "יש פה משהו מסחרי שאני לא אוהבת. הוא מזמין המון פעמים לקורסים שלו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ