היום: בחירות לראשות ארגון ההורים הארצי

עשר שנים אחרי שהתגלו אי סדרים בפעילות הארגון, נעשים ניסיונות להקימו מחדש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לראשונה מאז שנת 2001 יתקיימו היום בחירות לארגון ההורים הארצי, בניסיון להקים מחדש את הארגון שחדל מפעילות בעשור האחרון לאחר שהתגלו אי סדרים בפעילותו. לארגון מונה מפרק לאחר בקשה של רשם העמותות, ובית המשפט המחוזי בתל אביב מינה מנהל זמני מיוחד לארגון על מנת לקיים בחירות.

לטובת קיום הליך בחירות תקין הקצה משרד החינוך 700 אלף שקלים, שישמשו לשכירת מפקחים שישגיחו על ניהולן התקין של הבחירות, שכירת אולמות לקיומן, והוצאות לוגיסטיות אחרות.

אולם למרות היוזמה החדשה, רק ב-31 רשויות מקומיות מתוך 252, שיתפו ההורים פעולה בבחירות לארגון הארצי. "יש יישובים שלא רצו לקיים את ההוראות בהתאם לתקנון", מסביר עו"ד ארז חבר, המנהל הזמני של הארגון. "רצו שנקיים את הבחירות שלהם כפי שקיימו עד היום, ולא לפי התקנון החדש, אמרו שכבר קיימו בחירות, אולם בחירות לא מפוקחות לא היו מקובלות עלינו. עשינו הכל כדי שכולם וכמה שיותר ישתתפו ושתהיה מערכת נקייה מעמדות פוליטיות".

יו"ר וועד ההורים העירוני בפתח-תקווה, אלי מור, סרב לקחת חלק בהליך הבחירות החדש. "ההליך לדעתנו אינו דמוקרטי, הוא פסל את הליך הבחירות שהיה אצלנו, שהתקיים בצורה הכי תקינה שיכולה להיות. מעולם שום גוף לא התערב בבחירות ועדי הורים, זה תמיד היה גוף אוטונומי", אמר. "לא ראינו סיבה לבטל את הבחירות שהתקיימו כסדרן ולקיימן מחדש. אנחנו לא נכיר בגוף החדש מאחר שההצלחה הגדולה של ארגון הורים היא בעצמאות שלו. אנחנו גם לא רוצים כסף ממשרד החינוך, איפה שיש כספים יש התערבות וזו בעיה, כל ההליך מדיף ריח לא טוב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ