ישי מקים צוות לטפל במהגרים מאפריקה: נדאג שלא יהיו מסתננים בארץ

בימים האחרונים קיים שר הפנים פגישות ושיחות עם אנשי צבא, משטרה ומשפט במטרה לבחון את הבעיה. הצוות יגיש את המלצותיו בתוך חודשיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שר הפנים אלי ישי הודיע הבוקר (שלישי) על הקמת צוות משימה מיוחד לפתרון תופעת המהגרים מאפריקה. מטרת הצוות לדברי ישי: "לדאוג שלא יהיו מסתננים בישראל".

בימים האחרונים קיים ישי שורה של פגישות ושיחות עם אנשי צבא, משטרה ומשפט במטרה לבחון היבטים שונים של הבעיה. "הצבתי את הנושא בראש סדר העדיפויות שלי לשנה הקרובה ובכוונתי לעשות הכול על מנת שתיפתר אחת ולתמיד בעיית המסתננים במדינת ישראל".

מטרת צוות המשימה הינה לגבש דרכי פעולה שיובילו לעצירת הכניסה העתידית של מהגרים אפריקאים לישראל ולהרחקת אלה השוהים כאן שלא כחוק. בשל דחיפות הנושא, הקציב ישי לחברי הצוות לוח זמנים של עד חודשיים לגיבוש ההמלצות. בכוונתו להביא את המלצות הצוות לדיון חירום בממשלה.

פליטים סודאנים אריטראים באיזור תחנה מרכזית תל אביבצילום: דניאל בר און

בראש צוות המשימה יעמוד פרופ' ארנון סופר, פרופ' לגיאוגרפיה ומדעי הסביבה וממקימי אוניברסיטת חיפה. חברי הצוות כוללים את אלוף במיל' יום טוב סמיה, אלוף פיקוד דרום לשעבר ומי שהיה מפקד אוגדת עזה; פרופ' יוחנן שטסמן מבית החולים הדסה ומנכ"ל לשעבר של המוסד לביטוח לאומי; שרה פריש, לשעבר סגנית בכירה לפרקליטת מחוז מרכז ולשעבר ראש מכללת "שערי משפט"; ניצב בדימוס ברטי אוחיון מי שהיה ראש מינהל ההגירה וראש אגף מבצעים במשטרה, עו"ד אריה שרעבי, לשעבר שופט בית משפט שלום וכיום בעל משרד עורכי דין ועו"ד רון רוגין.

יש לציין כי הבחירה בסופר אינה מפתיעה שכן מחקר שפרסם בשנת 2009 העלה עמדות דומות לאלו בהן מחזיק השר ישי לפיהן רוב רובם של המהגרים מאפריקה אינם פליטים אלא מהגרי עבודה. כמו כן סופר נחשב כמי שמתריע כבר שנים ארוכות בדבר הסכנה הדמוגרפית המאיימת של מדינת ישראל מצד האוכלוסייה הערבית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ