מרצות מאוניברסיטת חיפה מחו: אף אשה לא נבחרה השנה לדוקטור של כבוד

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

80 מרצות מאוניברסיטת חיפה פנו אתמול להנהלת המוסד ומחו על כך שברשימת מקבלי תואר דוקטור לשם כבוד לא הופיעו נשים. במסגרת חגיגות 40 שנה להיווסדה של האוניברסיטה ופתיחת אירועי מושב חבר הנאמנים התקיים השבוע טקס הענקת תואר ד"ר לשם כבוד לתשעה נבחרים, כולם גברים, בהם חתן פרס נובל, הפרופ' דן שכטמן, והזמר שלמה ארצי.

בפנייתן ציינו המרצות כי אשה אחת בלבד היתה מועמדת לתואר, אולם משום שנבצר ממנה לבוא למושב חבר הנאמנים, הוחלט להעניק את התואר לגבר נוסף. בין המרצות החתומות על הפנייה נמצאות הפרופ' פניה עוז-זלצברגר והפרופ' ניצה בן דב. "בעינינו זה יום עצוב לאוניברסיטה", כתבה יוזמת הפנייה, הד"ר נויה רימלט מהפקולטה למשפטים, "הדבר צריך להטריד לא רק אותנו אלא גם אתכם, העומדים בראש האוניברסיטה. המחויבות של האוניברסיטה לקידום השוויון המגדרי אינה עניין של בחירה, אלא היא חלק מהחובות המוטלות עליה כמוסד ציבורי". במכתב, שהעבירה גם ליועצת הרקטור והנשיא לקידום מעמד האשה, כתבה רימלט כי "שוויון מגדרי נמדד בראש וראשונה בהבטחת ייצוגן ההולם של נשים בכל עמדות הכוח וההשפעה באוניברסיטה".

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה כי "צר לנו על מכתב המרצות, שכן אנו רואים חשיבות רבה בקידום נשים. בהתאם לכך, שיעור המרצות באוניברסיטה עומד על כ- 40% מכלל הסגל, שזהו שיעור המרצות הגבוה ביותר באוניברסיטאות בישראל. צר לנו אם מישהו נפגע, ונקיים דיון מקיף בסוגיית הייצוג ההולם לקראת השנים הבאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ