שביתת מחאה: תלמידי היסודי לא רוצים ללמוד בלי המורה תמי

תלמידי ד' עד ו' בבית ספר בת"א החליטו לשבות בעקבות החלטה להפסיק את העסקתה של המורה לערבית. אחד התלמידים: "דווקא אותה אנחנו הכי אוהבים"

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

בשבע וחצי בבוקר, ביום שישי האחרון, התייצבו עשרות ילדים בלחיים צבועות באדום מחוץ לשער בית הספר צבי שפירא בתל אביב, נושאים שלטים בידיהם. "תמי שלנו ולא ניתן אותה", זעקו שוב ושוב, "נשבות ונעמוד עד שתמי תחזור לעבוד", "לא לא לא ניתן לתמי להיעלם".

התור היה ארוך: בזה אחר זה חיכו תלמידי בית הספר היסודי לספר מה כל אחד מהם הכי אוהב בתמי, המורה לערבית ומחנכת כיתה ה' בבית הספר. "אנחנו לא מסכימים לזה", הסביר יהב, "היא המורה לערבית בשבילי והיא גם מורה טובה ודווקא אותה אנחנו הכי אוהבים".

השביתה יוצאת הדופן שארגנו תלמידי כיתות ד' ה' ו-ו' בבית הספר, באה בעקבות החלטת המנהלת להפסיק את העסקתה במוסד של המורה תמי ארפי, אחרי למעלה מעשרים שנות עבודה במקום. במשרד החינוך נימקו את ההחלטה בחוסר תקשורת וביחסי עבודה בעייתיים בין השתיים, בעקבותיהם הוחלט על "העברה יזומה" של המורה למוסד חינוכי אחר.

תלמידי בית הספר צבי שפירא בתל אביב מפגינים, ביום שישיצילום: הדר כהן

"אם מישהו קשה לו היא מסבירה, היא עושה לנו שיחות אישיות, פותרת בעיות, היא כמו אימא שנייה שלנו", הסבירה הראל מכיתה ה'. איתי סיפר כי "הכי רציתי שהיא תהיה המחנכת שלי, היא עזרה לעשות שולם אחרי 5 שנים עם ילד שרבתי איתו". ניב סיפרה: "רבתי עם ילדה ופחדתי לבוא לבית ספר, היא התקשרה אליי הביתה ועשתה לי שיחות". "אותי היא לוקחת לפרטני", הסביר אריק, "היא אוזן קשבת בשבילי".

כבר כשנודעה החלטת המנהלת, ניסו הורי בית הספר להתערב ולמנוע את ההחלטה. הורי בית הספר הוחתמו על מכתבים שנשלחו למנהלת ומאוחר יותר גם למפקחי משרד החינוך ולעירייה. "תמי היא מחנכת בכל הווייתה", כתבו, "אין חולק על כך: הורים, תלמידים, קולגות... דמות חינוכית ראויה לחיקוי – 'המורה תמי אמרה' זו אמירה מקובלת אצל הילדים בבית. הדבר מלמד על הערכה, אמון וכבוד שרוחשים הילדים למורתם".

בהפגנה שקיימו ביום שישי סיפרו על אהדה יוצאת דופן לדמות חינוכית, "פשוט החלטנו להירתם בעקבות תגובות התלמידים כלפיה", סיפרה יו"ר ועד ההורים, עמליה דואניאס, "הם באמת מעריכים אותה, זו דמות מקצועית שלא פוגשים כל יום". לדבריה, ההורים לא ישלחו את הילדים לבית הספר עד שהמנהלת, ואחריה משרד החינוך, ישנו את החלטתם.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "בעקבות יחסי העבודה בין המנהלת למורה אשר פגעו בפעילות החינוכית בבית הספר הוחלט בעצה אחת בין משרד החינוך להסתדרות המורים, לשבץ את המורה בכל בית ספר אחר שתבחר. ההחלטה שהתקבלה הייתה עניינית ומקצועית ונעשתה על פי חוזר מנכ"ל, כמקובל".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ