בשיא העונה, מחצית מהחופים בת"א צפויים להיסגר היום

"אנחנו מסכנים את חיינו מדי יום ומרוויחים 9,000 שקל בחודש", אומרים מצילי דור ב'

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

בשיא עונת הרחצה, צפויים להיסגר מהיום מחצית מחופי תל אביב, בשל סכסוך בין המצילים לעירייה. אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, ייסגרו היום החופים אביב, בוגרשוב, גורדון, הילטון, תל ברוך וצוק דרום.

מצילי דור ב', שנקלטו משנת 1999, דורשים לשפר את תנאי העסקתם. מתוך 53 מצילים בחופי תל אביב, 30 מצילי דור ב', מהם 14 עובדים קבועים ו-16 עונתיים. המצילים עובדים בחודשי הקיץ 12 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. המצילים הקבועים עובדים שעות רבות יותר מהמקובל לכל אורך השנה ואילו הזמניים מפוטרים בתום עונת הרחצה.

העירייה טוענת מנגד כי אין כל אפשרות לשפר את תנאי העסקתם של המצילים עד לשנת 2014. בעירייה מבהירים כי למצילים הסכם קיבוצי ארצי משנת 2007, שלפיו עליהם לעבוד שישה ימים בשבוע, שמונה שעות וחצי ביום. לדברי העירייה, עד כה הסכימו המצילים לעבוד שעות רבות יותר, וזכו לתגמול על כך. "שכר המצילים לא נוגע לנו בכלל. זה בין משרד האוצר להסתדרות", מבהיר המשנה למנכ"ל העירייה, רובי זלוף.

"אנחנו מצרים על כך שנסגרות תחנות. זאת לא היתה הכוונה שלנו. זה נכפה עלינו", אומר אחד ממצילי דור ב'. הם מספרים כי בסוף החודש מסתכם שכרם בכ-9,000 שקלים, כולל שעות שבת ושעות נוספות.

המצילים מוחים על פערי השכר בינם לבין מצילי דור א'. "לא ייתכן ששני אנשים יישבו על אותו כיסא, יעשו את אותה עבודה ויקבלו שכר שונה, בפערים שאין כמותם בעולם". לדבריהם, לא ייתכן שהעירייה תשקיע משאבים בשילוט החופים ושיגור פקחים אליהם, כדי למנוע את הרחצה, במקום להשקיע את הכסף בשיפור תנאי העסקתם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ