שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ליטל לוין ויניב קובוביץ
ליטל לוין ויניב קובוביץ

"בנות צעירות נכנסות להיריון ועושות הפלה שפוגעת בסיכויים שלהן ללדת ילדים, ובסוף הן עוד הופכות ללסביות", כך טוענת חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) בראיון שיתפרסם מחר ב"מעריב".

"זוגיות בין גבר לאשה היא הנורמה שאמורה להיות מקובלת במדינת ישראל, ואם אצל גברים מסוימים הנורמה היא לחיות עם גבר, לצאת למצעד הגאווה ולצעוד בתחתונים, או אפילו בלי תחתונים ברחובות - זו עבירת גבול. זו פגיעה בזכויות הילד, פגיעה בזכויות המשפחה, פגיעה בזכויות האשה. זה תוכן אלים ובוטה. זו בורות וסטייה שעוברת כל גבול".

בדיון בכנסת לפני שבוע האשימה מיכאלי את ערוץ 10 בכך שהוא משדר תכנים שמציגים מציאות מדומה על הומואים. "כשאני פותחת את הערוץ, אני רואה תכניות בידור, כביכול, על כמה זה נחמד להיות הומו. הם עוברים הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד, וזה הולך ומידרדר".

מיכאלי התראיינה לשרי מקובר-בליקוב ב"סופשבוע" של מעריב, והעירה את כישוריה הרדומים כמגישת טלוויזיה נלהבת בפינת הפרסומת הסמויה. עם או בלי קשר לקיצוצים הצפויים בעיתון "מעריב", מיכאלי מתגייסת להלל את הצוות שהפיק את הצילום לראיון בפרומו מאולתר למראה שהועלה ליוטיוב כמו גם לדף הפייסבוק של הח"כית.

"אני פה במרכז העניינים עם הצלם הכי אהוב עליי, אלכס ליפקין, עם שלו, עם אורטל, עם ליאור", היא מונה את חברי צוות ההפקה, "ואתם הולכים ביום שישי לקרוא כתבה, ואתם תדעו מתוך הכתבה של ‘מעריב' - סופשבוע נדמה לי - מה באמת אני חושבת על הקהילה ההומולסבית, על שפיכת המים, ועוד נושאים בפוליטיקה הישראלית שאני חלק ממנה. אתם מוזמנים לקרוא: מעריב".

אלה כבר ידועים, הודות לתרגיל המתיחה השנוי במחלוקת שעשה על חשבונה הקומיקאי יוסי וידר, אם כי אנסטסיה מיכאלי, באמירות משתלחות לעתים, ממשיכה לספק נקודות לצקצוק. "אני לא חוזרת בי ולא מתנצלת", אומרת מיכאלי בראיון. "יש אנשים שלא מקובל עליהם שיש נשים חושבות. אם גבר היה אומר את הדברים במקומי, לא הייתה התייחסות כל כך רחבה ובוטה לעניין. הבעתי את הדעה שלי וצריך לכבד אותה. נטייה מינית מתפתחת משום שאין לנו מספיק הסברה לערכי משפחה נורמטיביים ולחינוך מיני ראוי".

השאלה המסתורית שעוד נותרה אחרי אלה, כמו שכותבת טל שניידר ב"פלוג" שלה, "איזה פוליטיקאי מרגיש צורך לקדם עיתון?" כמו כן, איזה פוליטיקאי מרגיש צורך להעלות ליו-טיוב סרטון של עצמו שופך מים על קולגה, או להפיץ תמונות חולמניות של עצמו על רקע מסגדים לטובת חוק שקורא להשתקתם?

במקביל, תלונה במשטרה הוגשה אתמול נגד מיכאלי, בעקבות הדברים שאמרה בשבוע האחרון על הומואים ולסביות. בתלונה, שהגיש האדריכל צבי אלחייני מתל אביב, נכתב כי "דבריה של מיכאלי הם העלבה, הכפשה ויש בהם אף מההסתה ומתן לגיטימציה לפגיעה באזרחים".

בשיחה עם "הארץ", אמר מגיש התלונה כי "מבחינתי מדובר בתלונה על אלימות והסתה. לא ייתכן שנבחרי הציבור יתחרו ביניהם מי מדבר בצורה קיצונית יותר ומתלהמת יותר. הדברים של חברת הכנסת יוצרים אווירה קשה בקרב אוכלוסייה שלמה. אני רוצה לציין שהמשטרה נהגה בי בצורה מעוררת כבוד והתייחסה במלוא הרצינות לתלונה. אי אפשר להמשיך ולשתוק על דברי ההסתה של נבחרי הציבור", הוסיף אלחייני.

ח"כ אנסטסיה מיכאלי. "הומואים פוגעים בזכויות המשפחה"צילום: אוליבייה פיטוסי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ