10 פצועים בהתנגשות אוטובוס ורכבת ליד ניצנים

כוחות מד"א פינו מהזירה עשרה פצועים, כולם באורח קל. איש מנוסעי הרכבת לא נזקק לטיפול רפואי. במשטרה בוחנים את נסיבות האירוע

יניר יגנה
יניר יגנה

עשרה בני אדם נפצעו באורח קל בהתנגשות בין רכבת לאוטובוס אחר הצהריים (שישי) סמוך לצומת ניצנים בכניסה לאתר הקרווילות ניצן. עם קבלת הדיווחים הראשונים הוכרז אירוע רב נפגעים (אר"ן) ולמקום הוזרמו כוחות גדולים של מגן דוד אדום, כיבוי אש, משטרה ואיחוד והצלה.

עם הגעת הכוחות לשטח התברר כי ישנם רק 10 פצועים, כולם נוסעי האוטובוס שהתהפך מעוצמת הפגיעה. כוחות מד"א טיפלו בשטח בנפגעים שפונו באורח קל לבית החולים ברזילי באשקלון. חוקרי תאונות דרכים של משטרת ישראל נמצאים בזירת האירוע ובוחנים את הסיבות לתאונה. במקום נוצרו עומסי תנועה כבדים.

אברימי פורגס מ"איחוד והצלה" סיפר כי "ישנם כמה נפגעים קל. האוטובוס התהפך אחרי שפגע ברכבת. עד כה לא אותרו נפגעים קשה בזירה". הוא ציין כי עם הגעת הכוחות הראשונים לזירה, בוטלה הגעת כוחות נוספים.

על פי גורמים במשטרה נהג האוטובוס יצא מהיישוב ניצן ואז עבר במחסום הרכבת שהיה מורם ככל הנראה. הרכבת פגעה בו בצידו האחורי, מה שהוביל להתהפכותו. כרגע בודקים במשטרה האם היתה תקלה במחסום. לצד המחסום ניצב תצפיתן שתפקידו להתריע במקרים בהם המחסום לא עובד.

זירת התאונה בצומת הכניסה לניצןצילום: אלי הרשקוביץ

לפני כחצי שנה נהרגו שני בני אדם בהתנגשות רכבת בטרקטורון עליו נסעו, חמישה קילומטרים דרומית לתחנת חדרה. אחד הטרקטורונים עליהם רכבו השניים נתקע על המסילה ומשניסו לחלצו פגעה בהם הרכבת, שנעצרה כ-500 מטרים אחרי מקום הפגיעה.

ב-2006 נתקע טנדר על מפגש כביש עם מסילת רכבת סמוך לתחנת בית יהושע. כתוצאה מהתנגשות הרכבת בטנדר נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו עשרות. שנה קודם לכן, נהרגו שבעה בני אדם ונפצעו כ-200 איש בהתנגשות נוספת בין משאית לרכבת ליד קיבוץ רבדים שבדרום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ