מאות הפגינו ברוטשילד נגד ההומופוביה של חברי כנסת

לפני הפגנת המחאה החברתית נערכה בשדרה עצרת תחת הכותרת "שתקנו מספיק. היום מתחילים לצעוק", במחאה על דברי הח"כים מיכאלי ואריאל

אסף שטול-טראורינג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסף שטול-טראורינג

לפני ההפגנה של המחאה החברתית, מאות רבות של בני אדם מפגינים הערב נגד ההתבטאויות ההומופוביות של חברי כנסת בשדרות רוטשילד, בקרבת הברנוער של האגודה למען הלהט"ב. ההפגנה, שנערכת תחת הכותרת בסימן "שתקנו מספיק. היום מתחילים לצעוק", יוצאת נגד דבריהם של ח"כ אנסטסיה מיכאלי וח"כ אורי אריאל. באירוע נאמו בין היתר ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ), ח"כ נינו אבסדזה (קקדימה), חבר מועצת עיריית ת"א – מר יניב ויצמן, מנכ"ל ארגון נוער גאה – מר אבנר דפני, מנכ"ל חוש"ן – הגב אירית צביאלי, שי דויטש - יו"ר "האגודה למען הלהט"ב,  ואמו של ניר כץ ז"ל שנהרג בפיגוע בברנוער - איילה כץ.

"אני עומד פה כדי למחות בתוקף על מנהיגינו שמילאו פיהם מים", אמר דויטש בהפגנה. "האם שכחתם שמילה שנופלת על האוזן הלא נכונה גורמת לאסון?".

ח"כ הורוביץ אמר כי "ראש הממשלה מתגאה בקהילה כדי להראות כמה המדינה חופשית וליברלית. אבל כאן הוא מאפשר הסתה נגדנו. איזו סיבה יש לממשלה לדחות פעם אחר פעם חוקים נגד אפלייה, לשיוויון, לסובלנות בחינוך. הרוצח בבר נוער נמלט, אבל אנחנו יודעים מי מלבה ללא הרף את השנאה ומי לא מאפשר לפחד להיעלם".

הפגנה נגד הומופוביה ברוטשילדצילום: אלון רון

מיכל שר, נציגת הקהילה הלסבית שנאמה בהפגנה, אמרה שמאז התבטאויותה של אנסטסיה מיכאלי נגד הקהילה הגאה, עלו מספר הפניות לקו הסיוע לבני הקהילה "יש עם מי לדבר".

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ