איציק שמולי גייס תרומה מנוחי דנקנר

אי.די.בי תעביר 800 אלף ש"ח לפרויקט סטודנטים. סגנו של יו"ר התאחדות הסטודנטים התפטר במחאה על התנהלותו: "בקיץ שעבר נאבקנו נגדם"

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים264
שרון שפורר

התאחדות הסטודנטים בישראל בראשות איציק שמולי קיבלה התחייבות לתרומה של כ-800 אלף שקל מ"קרן אי.די.בי למען הקהילה", שמנהלת קבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, זאת עבור פרויקט סטודנטים בעיר לוד, כך נודע ל"הארץ". כן נודע כי הקרן כבר החלה למעשה להעביר חלק מהתרומות באמצעות חברת כור.

הפרויקט, שקרוי רי-לוד, מציע מלגות לסטודנטים שיעברו להתגורר בעיר ויתנדבו בפרויקטים למען הקהילה בעיר, ובתחילת השנה אף הודיע שמולי עצמו כי עבר להתגורר בעיר. בפרוטוקול של התאחדות הסטודנטים מחודש ינואר האחרון עדכן שמולי את הנוכחים כי בשלב הראשון עלות הפרויקט מוערכת בכ-300 אלף שקל, אך בשלבים שלאחר מכן עלות ההשקעה בו תגיע לכ-30-40 מיליון שקל.

המגעים בין שמולי לבין קבוצת אי.די.בי התנהלו לפני כחצי שנה ואז סוכמה בין הצדדים תמיכתה של אי.די.בי. במקביל מקיים שמולי מגעים עם גורמים נוספים במגזר העסקי לקבלת תרומות עבור הפרויקט בהובלתו.

יו"ר אגודת הסטודנטים, איציק שמוליצילום: הדר כהן

בהתאחדות הסטודנטים היו עם זאת מי שהתרעמו על שיתוף הפעולה עם קבוצת אי.די.בי, זאת לאחר שבשנה שעברה היתה התאחדות הסטודנטים ממובילי המחאה החברתית. אתמול אף הודיע סגנו של שמולי, עפרי רביב, על התפטרותו מהתפקיד, בשל "אובדן אמונה ביושב ראש". במכתב שבו הודיע על התפטרותו מסר כי "ההתאחדות מונחית כיום על בסיס שיקולים אישיים צרים שבראשם עתיד פוליטי במפלגה ספציפית".

בתגובה לשאלת "הארץ" אם הפרויקט בלוד היה מהסיבות להתפטרותו, אמר רביב כי היה לו "קשה עם המשאבים שמוקצים לפרויקט וגם עם המקור הכספי למימון הפרויקט, במיוחד לאור העובדה שאגודות הסטודנטים היו מעורבות במחאה מול קבוצת אי.די.בי, וזה לא נראה טוב".

שמולי עצמו, שהיה מבולטי המחאה בקיץ הקודם, התבטא אתמול בתקשורת נגד ההפגנה אתמול, ואמר כי "למופע האימים של אמש שכלל גל הרס ואלימות אין כל הצדקה".

בשיחה עם "הארץ", סירב שמולי להתייחס לדברים ואמר כי "כשתהיה לנו עמותה עניין התורמים יהיה שקוף לכל". הוא הוסיף כי "אף אחד לא התחייב עדיין לשום דבר" וציין כי אינו מבין את הניסיון להציג את הפרויקט כמשהו שלילי.

רני רהב, דובר קבוצת אי.די.בי, מסר בתגובה כי "כחלק מפעילות הקבוצה למען הקהילה, מאז 2006 מסייעת הקבוצה גם לעיר לוד במגוון פרויקטים ובין היתר, לפרויקטים בתחום החינוך". רהב עצמו התבטא גם הוא אתמול בעניין ההפגנה וקרא למשטרה ברגע שיש אלימות "להיכנס בכל הכוח במפגינים".

מהתאחדות הסטודנטים נמסר בתגובה כי "התאחדות הסטודנטים מובילה את המחאה החברתית זה למעלה משנה באופן ענייני תכליתי ולא אלים ותמשיך לפעול כך בנחישות גם בעתיד. אנו גאים במהלך הלאומי שמובילה ההתאחדות לשיקום העיר לוד ומודים לשותפים ולתורמים הרבים במגזר העסקי שנרתמו להצלחת המהלך, וזאת לאור חוסר תמיכתה של המדינה".

המחאה החברתית מתחדשת - סיקור נרחב | שמולי גייס תרומות מדנקנר | שיחטפו קצת מכות, לא נורא (קרני אלדד) | | התמונות שאסור לשכוח: כך תעשה המשטרה למובילי המחאה החברתית (אור קשתי) | במשטרה מודים: אולי לא נערכנו כראוי | אלימות בחסות המדינה (מאמר המערכת) | לעצור את המשטרה (גדעון לוי) | למה דפני ליף מעוררת בי אנטגוניזם (רפאל בלולו) | נתניהו משתמש בכוח לפני שהמחאה תספיק להתחזק (רותם שטרקמן) |

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ