פעילי מחאה פוצצו את ישיבת מועצת עיריית תל אביב

מאות מפגינים נאספו מחוץ לבניין העירייה וקראו קריאות גנאי לעבר חברי המועצה שיצאו מן הישיבה. חולדאי יצא תחת אבטחה כבדה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

ארבעה ימים לאחר הפיזור האלים של הפגנת המחאה החברתית, כמאה בני אדם פוצצו היום (שני) את ישיבת המועצה העירונית, ולאחר מכן התעמתו עם חברי המועצה מחוץ לבניין העירייה. כוחות משטרה שהיו במקום לא התערבו, וכעת מפגינים 400 איש מחוץ לבניין. חולדאי יצא מהאולם תחת אבטחה כבדה.

מספר פעילים לא הורשו להיכנס לישיבת המועצה בטענה כי האולם מלא, כשבפועל היו מקומות פנויים. הישיבה היתה אמורה לדון היום בהצעת סיעת האופוזיציה "עיר לכולנו" להדיח את ראש העיר רון חולדאי, אך זמן קצר לאחר תחילת הישיבה, חולדאי כינה את שרון לוזון, חבר המועצה מטעם "עיר לכולנו", "בריוני", והדבר גרר קריאות בוז ושריקות מהקהל שנכח בישיבה. יושבת ראש המועצה יעל דיין ביקשה מהמאבטחים להוציא את המוחים מהישיבה, אך הפעילים סרבו לצאת. המפגינים קראו לעבר חולדאי "הוא היה טייס גרוע והוא ראש עיר גרוע".

חולדאי מובל מחוץ לישיבת המועצה תחת אבטחהצילום: תומר אפלבאום

לנוכח חוסר יכולתם של המאבטחים להשתלט על המתרחש, הישיבה הופסקה מבלי שנידונה הצעת האי-אמון. מחוץ לאולם הישיבות התגודדו כ-150 בני אדם שלא הותר להם להיכנס, שקראו קריאות כמו "הון, שלטון, עולם תחתון" לחברי המועצה שיצאו מן הישיבה. כמה מפגינים הקיפו את מיטל להבי, יושבת ראש מרצ בעיריית תל אביב, כינו אותה משת"פית של נתניהו ודרשו את התפטרותה מהקואליציה.

חולדאי פרסם היום בערוץ היוטיוב של העירייה תגובה רשמית למאורעות האלימים שנצפו בסוף השבוע. חולדאי אומר בסרטון כי "העיר תל אביב יפו בראשותי היא עיר המחאות והדמוקרטיה", ומזכיר כי את פעולות המחאה שהעירייה אישרה בשנה שעברה בשדרות רוטשילד.

חולדאי מבהיר בסרטון שהוא מתנגד לגילויי אלימות, הן של המשטרה והן של המפגינים, ומבקש מהמפגינים לחזור לממדים שבהם "ניתן לחיות יחד"."הצענו מקום אחר לאוהלים, במקום שדרות רוטשילד. באנו ואמרנו בואו תדברו אתנו. מי שמדבר אתנו מקבל את האפשרות למחות, ולזה לא זכינו. העיר תל אביב יפו תמשיך ותתמוך בכל מחאה באשר היא, בהתאם לחוק, אנחנו אבל לא יכולים להסכים עם ונדליזם ואלימות – גם מצד שוטר למפגין כפות, אבל גם מצד מפגין ששובר חלון ראווה", אומר חולדאי בסרטון.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "העירייה מצרה על ההתפרעויות שהתקיימו בישיבת מועצת העיר. יש לציין כי על אף ההודעה המוקדמת של רבים מהמפגינים על בואם לישיבה, החליטה העירייה לאפשר כניסתם מתוך כוונה לכבד את עקרון השקיפות ופומביות הדיון. למרבה הצער ההתפרצויות אילצו את העירייה לסגור את הישיבה. יש להבהיר כי פומביות הדיון מתקיימת בכל מקרה על פי דין, על ידי הקרנת ישיבות המועצה על מסך מחוץ לאולם המועצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ