ליברמן: לא נתמוך בחוק שיוויון חלקי בנטל

שר החוץ ביקר הבוקר ב"מאהל הפרייארים" שהוקם מחדש בתל אביב, לקראת פרסום מסקנות ועדת פלסנר בסוף השבוע הקרוב

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

"מאהל הפרייארים" למאבק בחוק טל הוקם הבוקר מחדש מול תחנת הרכבת ארלוזורוב בתל אביב, זאת לקראת פרסום מסקנות הוועדה לשיוויון בנטל בסוף השבוע הקרוב. שר החוץ, אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), היה ראשון המבקרים במאהל, והבטיח כי יתמוך בקבלת חוק חדש שיבטיח חלוקה צודקת יותר של השיוויון בנטל. 

"גם עכשיו, בישורת האחרונה, הדברים צריכים להיות כפי שהובטח, ואני לא בטוח שזה המצב", אמר ליברמן לנוכחים, "נצביע רק בעד חוק שייתן תשובה מלאה וכוללת". לדבריו, "יש פה הזדמנות היסטורית, כי נוצרו כל הנסיבות המתאימות לעניין. דעת הקהל דורשת את זה, ויש התחייבות מפורשת של ראש הממשלה בנושא. החוק הזה יותר מדי חשוב מכדי שזה ייגמר כמריחה. לא נקבל שום מתווה אלקין, אלא רק חוק שיכלול חובת שירות לכולם". בדבריו התייחס למתווה שהציע יושב ראש הקואליציה, חבר הכנסת זאב אלקין (ליכוד), להפחתת חובת השירות מהחרדים והערבים.

ליברמן דחה גם את הטענות שהועלו במגזר הערבי על הבעייתיות מבחינתם שבשירות לאומי. "החברה הישראלית זקוקה לשני המגזרים האלו (החרדים והערבים, ג.כ), שישתלבו בחברה הישראלית. הם יכולים לשרת במשטרת ישראל, במערך כיבוי האש שמשוקם בימים אלה, בסיעוד, יש מספיק מקום לכולם וצריך לבנות שירות אזרחי רציני". הוא סיפר לנוכחים כי מאוחר יותר ייפגש עם יושב ראש הוועדה לשיוויון בנטל, חבר הכנסת יוחנן פלסנר (קדימה).

שר החוץ, אביגדור ליברמן, במאהל הפרייארים בת"א, הבוקרצילום: מוטי מילרוד

אנשי מאהל הפראיירים הודיעו כי בכוונתם לשהות במקום עד לפרסום מסקנות פלסנר בסוף השבוע. בועז נול, מראשי "המחנה המשותף", אמר כי יפגינו במטרה להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות. "קיבלנו הבטחות מכולם, ואנו מפחדים שאלו יתפוררו כלא שוות דבר", אמר.

במקביל מתגברת ההתנגדות במגזר החרדי נגד החוק המתגבש, ואתמול השתתפו אלפי חרדים בתפילת מחאה המונית נגד גיוסם לשורות הצבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ