עיריית ת"א אישרה הקמת מאהל חדש, ועוררה ביקורת מצד הפעילים

הקמת המאהל אושרה ליד תחנת ארלוזרוב, וחלק מהפעילים זועמים: חולדאי יודע שרוטשילד זה סמל...הוא חיפש חור, מקום ללא התעניינות"

כתבי הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כתבי הארץ

מאהל מחאה חדש קם אתמול בתל אביב, סמוך לתחנת רכבת ארלוזורוב. העירייה נתנה אישור להקמת המאהל בגן וולבלסקי, הנמצא על אי תנועה גדול התחום ברחובות ארלוזורוב, דרך נמיר ודרך בגין, ובשעות הערב נראו בו כמה אוהלים בודדים. כמאה בני אדם הפגינו אתמול מול עיריית תל אביב, במחאה על אלימות המשטרה ופקחי העירייה בהפגנות סוף השבוע. המפגינים צעקו נגד ראש העיר, רון חולדאי, ססמאות כגון "רון, שלטון, עולם תחתון" ונשאו שלטים עם תמונות שתיעדו מקרי אלימות מצד שוטרים מהפגנות סוף השבוע. על אחד השלטים בהם נראה שוטר חונק מפגינה נכתב "המפגינים חצו קווים אדומים?".

אישור העירייה להקים מאהל דווקא ליד תחנת הרכבת בארלוזורוב התקבל בביקורת על ידי חלק מפעילי המחאה. "מי צריך את הכניעה לתכתיב הזה?", כתב אחד מהם בפייסבוק, "(חולדאי) עושה מהפעילים צחוק. הוא חיפש בכוונה את החור העלוב בדלת האחורית של הרכבת באמצע מחלף סואן, המקום שמבטיח אפס התעניינות... הוא לא רוצה אותנו ברוטשילד כי הוא יודע שרוטשילד היא סמל ורוטשילד ימשוך את הציבור. אחרי כל מה שקרה, לתת לו לחלץ את עצמו בבדיחה הזאת? אם זה יילך לשם, זה גם ימות שם".

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, הגיב אתמול לאירועים האלימים שאירעו בהפגנה במוצאי שבת בתל אביב. "מה שראינו זו לא מחאה עממית, אלא ממש מסכת מתוכננת של הפרות חוק ואלימות", אמר דנינו, "אני לא מתעלם מהתמונות בעיתונים וברשת, יש שם תמונות קשות. אנחנו גוף שיודע לקבל ביקורת. מיד לאחר שראינו את התמונות, הקמנו צוות פנימי במחוז תל אביב, שתפקידו הוא לבדוק התנהלות לא ראויה והפעלת כוח לא ראוי. כשצריך, אנחנו מעבירים את זה למח"ש".

מאהל המחאה החדש ליד תחנת רכבת ארלוזרוב בתל אביב, אתמולצילום: דניאל בר און

בעקבות האירועים בשבת, הודיעה אתמול סיעת מרצ על פרישתה מהקואליציה של ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, וסגנית ראש העיר, מיטל להבי, התפטרה מתפקידה. "ראש העירייה רון חולדאי הפך למוביל מדיניות דיכוי וטרפוד המחאה החברתית, בשיתוף עם המשטרה הנשלחת ממניעים פוליטיים", כתבה להבי במכתב ההתפטרות שלה. "בשבועות האחרונים המחאה נוגעת באחד מיסודות הצדק חברתי, והוא עצם הזכות למחות. בסוף השבוע חצה חולדאי קו אדום והפך משליחם של התושבים למשרתו של השלטון המבקש לדכא את המחאה".

חברת המועצה מסיעת מרצ, תמר זנדברג, אמרה כי "חולדאי הפך את עצמו לאויב המחאה. תושבי תל אביב יפו לא דורשים חגיגות מזויפות וריקות אלא צדק חברתי, ואנחנו איתם". לדברי חבר המועצה אחמד משהראוי מסיעת מרצ, "לאורך כל ההיסטוריה תל אביב יפו הובילה את זכות המחאה, ואם זכות זו לא תישמר, תל אביב יפו לא תהיה תל אביב יפו".

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, הודיעה כי היא מגבה את החלטת הסיעה: "בכעס ובשאט נפש ראיתי איך ראש עיר, מטעם מפלגת העבודה, חובר לנתניהו ומנסה להשתיק את הציבור שדורש צדק חברתי. פקחים מטעם חולדאי הפעילו אלימות ברוטלית ושכחו שבמדינה דמוקרטית, הרחובות לא נועדו רק לאירועים ראוותניים, אלא גם למימוש חופש הביטוי וההפגנה".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "שוב חוזר הריטואל של סיעת מרצ, הפורשת כשנה לפני הבחירות. ריטואל זה מעיד על הציניות שבצעד זה, שהינו חלק ממערכת הבחירות המקומית".

השתתפו בהכנת הידיעה: עפרה אידלמן, חיים לוינסון, אסף שטול-טראורינג ויניב קובוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ