דיון סוער בכנסת |

ח"כ רגב: המפגינים הם פעילי שמאל קיצוני אנרכיסטים

דיון סוער התפתח הערב במליאה בעקבות התחדשות המחאה בסוף השבוע. ח"כ חנין תקף את חולדאי: "שדרות רוטשילד אינן מרחב אישי שלו"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ח"כ מירי רגב תקפה הערב (ד') בחריפות את משתתפי ההפגנות הסוערות בתל אביב בסוף השבוע, בדיון שנערך בעניין במליאת הכנסת. "הם לא רוצים שינוי חברתי, אלא מחאה לשם מחאה", קראה, "פעילי השמאל הקיצוני רוצים להפוך את כיכר רבין לכיכר תחריר ולהפיל את השלטון. מעשי ונדליזם, עימותים עם שוטרים, מאבקי כוח, נעשים כדי לזכות בעוד כותרת".

רגב הוסיפה כי בסוף השבוע נחשפו פניהם האמיתיות של פעילי המחאה. "את הבעיות לא פותרים על ידי ניפוץ שמשות וקבוצת אנרכיסטים שפועלים נגד המדינה", אמרה, "מי זאת דפני ליף? את מי בדיוק היא מייצגת? עשיתם מספיק הצגות. פנו את הדרך למנהיגים אמיתיים".

גם השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', גינה בדיון את התפרעות המפגינים. "הם השליכו על השוטרים מים, ביצים ואבנים", אמר, "אם לא די בכך, הם כתבו גרפיטי על רכבו של ראש אגף מבצעים במשטרת תל אביב בטוש שחור ובאותיות גדולות: 'משטר רע'".

ח"כ דב חנין מתח ביקורת על סירובו של ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, לאפשר הצבת אוהלים בשדרות רוטשילד. "הוא צריך להבין שזה לא מרחב אישי שלו, אלא מרחב ציבורי", הבהיר, "הוא שלח את פקחיו והם הפעילו כוח ללא סמכות". חנין לא חסך ביקורת גם מהמשטרה, וטען כי במקום לעצור את הפקחים היא חברה אליהם. "זה עורר זעם עצום ובצדק", אמר, "הפגנת המחאה במוצאי שבת ביטאה את הזעם הזה. נאבקנו על הזכות שלנו להיאבק על צדק חברתי".

חנין הוסיף כי האלימות בהפגנה יצרה הכללה מוטעית בנוגע לכלל המוחים. "אי אפשר להדביק שמשה אחת שנופצה למאות אלפי ישראלים שמחו", הדגיש, "הרוב תמך ותומך במחאה הזאת. כל מי שהרביץ צריך לעמוד לדין, גם אם הוא מפקד מרחב במשטרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ