רון חולדאי: "תומך במחאה החברתית, מעצרה של ליף היה טעות"

ראש העיר תל אביב אמר בראיון ערוץ 2 כי "אטפל בפקחי העירייה שנהגו באלימות", והוסיף כי "אני לא איש הקפיטליזם החזירי, לא אשם במדיניות המיסוי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, דחה הערב (שבת) את האשמות פעילי המחאה החברתית, לפיהן הוא אחראי לאלימות שננקטה כלפי מפגינים בשבוע שעבר. בראיון לערוץ 2 אמר חולדאי כי הוא דווקא תומך במחאה, והדגיש שהוא מתנגד לאלימות - גם מצד פקחי העירייה והמשטרה וגם מצד המפגינים. "אני פונה למנהיגי המחאה: אני איש מפלגת העבודה, אני לא איש הקפיטליזם החזירי והמחאה היא מוצדקת, אבל לא אם הם יקימו אלימות", אמר חולדאי.

חולדאי אמר כי מעצרה האלים של דפני ליף בהפגנה בשדרות רוטשילד לפני שבוע היה טעות. כזכור, גם המשטרה הודתה כי המעצר היה טעות. "אלימות באשר היא, היא דבר גרוע מאוד", אמר חולדאי. "אלימות מחסלת את יסודות הדמוקרטיה ושני הצדדים צריכים להימנע מאלימות". בהתייחסו לטענות על האלימות שהפעילו פקחי העירייה כלפי המפגינים, אמר חולדאי: "אני מזמין כל בנאדם שיש לו סרט על פקח שנהג באלימות ואני אטפל בזה".

האם רון חולדאי אחראי לאלימות כלפי המפגינים? דברו על זה בפייסבוק

חולדאי הסביר את החלטתו להתנגד להצבת אוהלים בשדרות רוטשילד: "לפני שנה אפשרנו לשים אוהלים בשדרה...ואז תושבי רוטשילד אמרו לי לא עוד...הם מפחדים לדבר כתוצאה מהלחץ הציבורי והתקשורתי נגד מי שיוצא נגד המחאה...הודעתי שלא עושים אוהלים בשדרה. אני מאפשר לעשות אוהלים במקום אחר".

חולדאי צחק כשנשאל האם הוא וראש הממשלה בנימין נתניהו מתואמים. "אילו ראש הממשלה היה מדבר איתי, הייתי מדבר איתו על הפערים הבלתי נסבלים...הוא אומר יתנו יקבלו, ואני אומר לו: אנשי מעמד הביניים נותנים ומה הם מקבלים? הם נושאים בעול...(אבל) אני חייב שתושבי תל אביב יוכלו לחיות בתל אביב גם כשיש מחאה".

חולדאי הוסיף כי "אני לא אשם במחירי המים, לא במדיניות המיסוי ולא בשכר הבכירים הבלתי נסבל. הכתובת היא בירושלים. אני מקווה שהסדר הציבורי והשכל הישר יגברו. תל אביב היא לא העיקר, הבעיות החברתיות הן בבאר שבע, בשדרות, בשלומי".

בשבוע האחרון הפנו פעילי המחאה החברתית אצבע מאשימה כלפי חולדאי וטענו כי יש לו חלק מרכזי בדיכויה האלים של המחאה. חלקם גם החרימו את אירועי "לילה לבן" אמש, וקיימו במקומם אירועי מחאה אלטרנטיביים, שזכו לכינוי "לילה שחור". בנוסף, ביום שני פוצצו כמאה פעילים את ישיבת מועצת עיריית תל אביב, וחולדאי נאלץ לצאת מהבניין תחת אבטחה כבדה.

המחאה חוזרת: סיקור נרחב || המחאה החברתית 2012: כרוניקה של אלימות (רועי צ'יקי ארד) | כך עבר איציק שמולי מאוהל המחאה לחיק הטייקונים (שרון שפורר ורויטל חובל) | אלימות בחסות המדינה (מאמר מערכת) | מחקר: הסיקור התקשורתי של המחאה ירד ב-40% (אמילי גרינצוייג) | סקר "הארץ"-דיאלוג: רוב מוחלט בעד חידוש המחאה החברתית

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ