שני צעירים טבעו למוות באשדוד, בן 14 טבע למוות בקיסריה

לאחר שעות של חיפושים נמצאה גופתו של צעיר שנעלם הלילה. קודם לכן נפלטה לחוף גופתה של בת 15. שניים נוספים נפצעו קל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יבגני בסקביץ, חייל בן 19, וצעירה בת 15 טבעו הלילה (שבת) למוות באשדוד. שני צעירים נוספים, בני 17 ו-21 נפצעו קל בשעה שניסו לחלץ אותם. הם פונו לבית החולים ברזילי באשקלון. גופת הצעיר נמצאה הבוקר לאחר חיפושים נרחבים.

מבדיקת המשטרה עולה כי כ-30 צעירים הגיעו הלילה לחוף מצודה באשדוד. בסביבות השעה אחת נכנסו יבגני, הצעירה וחבר נוסף אל מים. הם נקלעו למצוקה והחלו להיסחף. אחד מהם הצליח להגיע לחוף וקרא לחבריו. במהלך הניסיון להצילם נפצעו שניים מהצעירים.

כוחות של משטרה ומגן דוד אדום הוזעקו למקום והחלו בסריקות בליווי מסוק. לאחר זמן מה נפלטה גופת הצעירה. "ביצענו בה החייאה ממושכת, אך נאלצנו לקבוע את מותה", סיפר חיים קראדי פרמדיק של מד"א שהיה במקום.

החיפושים אחר הצעיר שטבע באשדוד, הבוקרצילום: אילן אסייג

עם אור ראשון החלו סריקות נרחבות של המשטרה, עובדי עיריית אשדוד והמצילים בחוף במטרה לאתר את הצעיר הנעדר. אבי שררה, מפקד שיטור ימי לכיש סיפר כי בסביבות השעה עשר בבוקר הודיעו המצילים בחוף כי איתרו את גופת הצעיר במים.

במהלך השבת מת ילד בן 14 מכפר קרע שטבע בחוף הקשתות בקיסריה, כשנכנס לשחות עם קרוב משפחה כבן 25 בחוף לא מוכרז. השניים נקלעו למצוקה במים כאשר המבוגר הצליח לחלץ את עצמו והוא פונה במצב קל לבית החולים הלל יפה בחדרה. גופתו של הנער נמשתה מהמים לאחר חיפושים ארוכים. כוחות מד"א ניסו לבצע בו פעולות החייאה, אך לבסוף נקבע מותו.

יבגני בסקביץצילום: רפרודוקציה: אילן אסייג

גבי כנר, חברו של יבגני שהיה איתו בחוף הים סיפר מוקדם יותר ל"הארץ": "התמונה הזאת שהוא קורא לי לעזור לו, לא יוצאת לי מהראש. ניסיתי בכל הכוח למשוט אותו מהמים אך לא הצלחתי. עשינו על האש בחוף הים ושתינו. חמישה חבר'ה נכנסו למים. פתאום שמעתי את יבגני צועק לי 'גבי תעזור לי אני טובע'. כנראה שהוא היה קצת מסוחרר. נגשתי אליו וניסיתי להרגיע אותו ואז נסחפתי גם אני. בלעתי מים. אחרי שהרמתי שוב את הראש הוא כבר לא היה לידי. התמונה הזאת לא יוצאת לי מהראש. סך הכול יצאנו ליהנות, אנחנו ילדים טובים. בכוחותי האחרונים הצלחתי להוציא את הראש מהמים ולהגיע לחוף".

הוריו של יבגני בסקביץ, מיכאל ונטלי, סיפרו על בנם: "הוא הלך ליום הולדת ולא חזר. הוא היה ילד מחונן וספורטאי מצטיין. תמיד אהב לעזור לכולם. אנחנו קוראים לכל בני הנוער לא לשתות אלכוהול ולהיכנס למים. אם הם לא היו שותים אלכוהול הם לא היו מגיעים למצב הזה".

סווטה, חברה של המשפחה, אמרה: "מדובר בטרגדיה. לפני שמונה שנים הם איבדו בת לאחר שבלעה אגוז ונחנקה למוות. זו פשוט טרגדיה נוראית. אנחנו לא יודעים איך זה קרה, כולם פה פשוט בהלם. ממה שהבנו, הוא היה בחוף הים עם החברים שלו וניסה לעזור למישהי שטבעה. המשפחה כולה בהלם ממה שקורה".

ב-2007, רומן מנצ'ינסקי, חייל בן 21 רחובות, טבע למוות בחוף מצודה בעיר. גם אז נכנס המנוח עם חבריו לרחוץ בים במהלך הלילה, בשלב מסוים הם החלו להיסחף, שניים מהם הצליחו לצאת מן המים, אך השלישי נכשל בניסיונותיו. המשטרה פתחה בחיפושים אחר הנעדר, וגופתו נמצאה לאחר יומיים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ