עשרות הפגינו בקציעות: לא להקים עיר אוהלים למהגרים

לדברי ראש מועצת רמת נגב, שמוליק ריפמן, התשתיות באזור לא מספיקות כדי לקלוט 20 אלף מהגרים, שהם פי ארבעה ממספר התושבים במועצה

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

עשרות תושבי המועצה האזורית רמת נגב הפגינו נגד הקמת עיר האוהלים, שאמורה לאכלס כ-20 אלף מהגרים מאפריקה בשטח המועצה. המפגינים נשאו שלטים "ביבי האם היית נותן לשרה לגור שם בלי חשמל ומים?".

לדברי ראש המועצה, שמוליק ריפמן, "אזור פתחת ניצנה לא מסוגל לשאת 20 אלף מהגרי עבודה. אנחנו החלטנו לתמוך בהקמת מתקן שנותן קורת גג הגיונית ומסודרת ומזון למהגרים עם תנאים נורמליים: מים, חינוך ומתקן בריאות, אבל לא נאפשר הקמת אוהלים שבהם יגורו מהגרי עבודה בטמפרטורה של 52 מעלות ובתנאים בלתי אנושיים שעד היום הזה לא הוסדרה מערכת הביוב ולא הוסדרה מערכת המים".

ריפמן סבור שהמתקן נועד לאכלס את המהגרים שעדיין זורמים לישראל מדי יום. "אני קורא לאנשי דרום ת"א להבין שהממשלה עובדת עליהם ואין שום כוונה להעביר סודני אחד או מהגר עבודה אחד מדרום ת"א לאזור פתחת ניצנה", אמר ריפמן. "פרויקט האוהלים אמור לשכן את אלה שבימים אלה עדיין עוברים כ-2000 מהגרי עבודה בחודש. הממשלה זורה חול בעיני תושבי הנגב וגם בעיני הדרום ואת זה אנחנו לא ניתן לה לעשות".

מפגינים בקציעות,היוםצילום: אליהו הרשקוביץ

מוקי אזולאי, תושב רמת נגב אמר ל"הארץ" כי "אנחנו מפגינים נגד החלטה אומללה של ממשלת ישראל. להעביר את הבעיה ממדינת תל אביב לאזור הנגב. 20 אלף המהגרים שיועברו לכאן הם בערך פי ארבע ממספר תושבי המועצה, וזה עומד לגרום לנו למפגע תברואתי ולפגיעה אנושה בתשתיות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ