לרגל הלוויית שמיר: עובדי הכנסת הכוהנים קיבלו חופש

מתוך התחשבות בעובדים שעל פי ההלכה לא יכולים לשהות בסמוך למת, הודיעו באגף משאבי אנוש כי המשתייכים לשושלת לוי יוכלו להשתחרר מהעבודה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לרגל הצבת ארונו של ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר בכנסת, שוחררה היום (שני) קבוצת עובדים במשכן מיום עבודה, בשל השתייכותה לשושלת עתיקה בת אלפי שנים, ענף של שבט לוי. הצבת הארון חייבה את הכנסת להיערכות מיוחדת, ובראשה השבתת המליאה בין השעות שמונה בבוקר לשבע בערב, לאות כבוד למנהיג המנוח.

במכתב ששלחה הממונה על כוח האדם בכנסת מירה פיירשטיין, נכללו הוראות נוספות לעובדי המשכן, ובכלל זה התחשבות מיוחדת בכוהנים החוששים להיטמא למת בניגוד לצו ההלכה, להם הותר שלא להגיע לעבודה במידה וכך יבחרו. "עובדי הכנסת שהינם כוהנים משוחררים מעבודתם ביום זה, ויידרשו לדווח על כך לממונה עליהם ולאגף משאבי אנוש", נכתב. על פי ההלכה לכוהנים אסור להיטמא למת, ובכלל זה לשהות תחת אותה קורת גג שבה מוטל מת.

ארונו של יצחק שמיר היום בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

יצחק שמיר, ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל, הובא הערב למנוחות בהר הרצל בירושלים. בטקס שנערך מוקדם יותר בכנסת ספד לו יו"ר הכנסת רובי ריבלין: ״יצחק הנה אתה מגיע שוב לכנסת, למקום שהיה ביתך השני שנים רבות", אמר ריבלין. "סלע יצוק היית, בלתי ניתן לשבירה. נושא על כתפיך את מסע העם, את עברו ועתידו. זוכר בדם לבך את אפר המשרפות ותקוות הגאולה. דבר לא הצליח להסיט אותך מדרכך. רק חולשה קטנה אחת כרסמה בך ללא רחמים: היתה זו האהבה. אהבתך לעם הנרדף הזה, למולדת אבות, לארץ נצח, לילדיך, לביתך, ואהבתך הגדולה מכל לשולמית״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ