בעקבות פירוק ועדת פלסנר: שמולי שוקל הצטרפות הסטודנטים למחאה

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית שנמנע עד כה מהצטרפות רשמית למאבק, ייכנס מחר דיון חירום: "רה"מ עקבי באי עמידתו בהתחייבויותיו לציבור"

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית איציק שמולי, יכנס מחר (שלישי) בצהריים דיון חירום של יושבי ראש אגודות הסטודנטים בכל הארץ, כדי לדון בהצטרפות רשמית לפעולות המחאה החברתית המתחדשת כבר במוצאי שבת הקרובה, בעקבות הודעתו ראש הממשלה בנימין נתניהו על פירוק ועדת פלסנר. עד כה נמנעו הסטודנטים מהצטרפות רשמית למאבק, בעיקר בשל דיוני הוועדה שנועדו לגבש חלופה לחוק טל.

בהודעתו כתב שמולי כי: ״ראש הממשלה החליט להיות עקבי באי עמידתו בהתחייבויות כלפי הציבור - קודם בתחום החברתי וכעת בתחום השוויון בנטל. אנו מזכירים לשר מופז כי זו סיבת הצטרפותו לממשלה ודורשים שיעמוד בהתחייבותו כלפי ציבור המשרתים. למרות ניסיון המחטף, אנו קוראים לוועדה להשלים את עבודתה ולומר בקול ברור ונחוש את עמדתה המקצועית. בכוונתנו לכנס את המוסדות במטרה לדון בהצטרפות הסטודנטים לפעולות המחאה".

בהודעתו על פירוק הוועדה מסר נתניהו כי היא "לא הצליחה להגיע לתוואי מוסכם ואינה יכולה לגבש המלצה שתשיג רוב בכנסת". ראש הממשלה הוסיף כי הוא יזמן השבוע את ראשי מפלגות הקואליציה לפגישה, בניסיון לגבש הצעה שתזכה לרוב בכנסת. "אם לא נגיע לפתרון שכזה עד 1 באוגוסט צה"ל יגייס לפי צרכיו, ותוך התחשבות בציבורים השונים, כי למנוע קרע בעם", אמר.

בתגובה הודיע השר מופז כי הוא לא מקבל את החלטת נתניהו. לדבריו, הוא מתכוון להוסיף ולכנס את הוועדה כדי שתפיק בסופו של דבר מסמך שייצג את עמדת קדימה. "אני דוחה את הודעת ראש הממשלה ומעניק גיבוי מלא לוועדה לשוויון בנטל בראשות ח"כ פלסנר. אם ראש הממשלה בוחר שלא לפנות לכיוון הנדרש, תגיע ממשלת האחדות הלאומית לסוף דרכה".

מטה המאבק בחוק טל הגיב להודעת ראש הממשלה ותקף בחריפות את החלטתו. "לצערנו, הציניקנים ניצחו. הם טענו מלכתחילה שלא יקרה כלום, שנתניהו לא מתעניין באמת במשרתים וששאול מופז ימכור את ציבור המשרתים בשביל עור הצבי – ואכן כך קרה".

במטה המאבק הוסיפו כי "למרות מאמציו הכנים של ח"כ פלסנר- ראש הממשלה ומופז לא נתנו לוועדה שום סיכוי. נתניהו ומופז - הציבור לא ישלים עם זה. ביבי בחר בצד של החרדים והמשתמטים על חשבון המשרתים והעביר בכך מסר ברור שחובת השירות אינה ערך חשוב בעיניו, את המסקנות יסיקו המשרתים בעצמם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ