ראשי אגודות הסטודנטים בעד הקמת אוניברסיטה באריאל

ראשי האגודות כתבו כי הם "מזועזעים" מהקמפיין נגד ההקמה. גורם המעורה בפרטים: ליו"רים לא היתה ברירה אלא להסכים, זה היה ניצול ציני של הרגע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראשי אגודות הסטודנטים ברחבי הארץ פרסמו מכתב תמיכה בהכרה במרכז האוניברסיטאי יהודה ושומרון באריאל כאוניברסיטה. בשבוע שעבר שלחו כל נשיאי האוניברסיטאות בישראל מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שבו הם קוראים לו למנוע הקמת אוניברסיטת מחקר נוספת.

במכתב שהפיצו ראשי האגודות נכתב בין היתר כי באגודות הסטודנטים "עומדים מזועזעים ומפוחדים שעה שניצבת סכנה ממשית לאקדמיה ולדמוקרטיה בישראל, עקב הקמפיין אשר קורא לממשלה לעצור מיידית את הפיכתו של המרכז לאוניברסיטת מחקר". עוד נכתב: "אל לנו לשכוח שצריכה להיות הפרדה מלאה בין המוסדות האקדמיים לבין הפוליטיקה".

את ההחתמה על המכתב יזם יושב ראש אגודת הסטודנטים באריאל, שי שחף. גורם המעורה בפרטים אמר כי יוזמת ההחתמה הגיעה בעיתוי רגיש בהתאחדות - לפני בחירות פנימיות ובחינת הצטרפות למחאה, וכי במובן הזה היה ניצול ציני של הרגע. "לרוב יושבי הראש לא הייתה ברירה אלא להסכים עם זה. להגיד לך שכולם תומכים בזה? חלק גדול מהם לא".

צילום: אלכס ליבק

בימים אלה החל הדיון על הכרה אפשרית במוסד. יו"ר ות"ת, פרופ' מנואל טרכטנברג כמו גם גורמים מקצועיים במשרד האוצר, הביעו בשיחות סגורות את התנגדותם למהלך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ