תלונה נגד פקחי הרכבת הקלה: נוסע הוכה והם צחקו

האיש ניסה לתעד ויכוח בין פקחים לנוסעת שקיבלה קנס והוכה באגרופים. "סיטי פס": "פקחית שניסתה להפריד בתגרה בין נוסעים הותקפה ונזקקה לטיפול"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עובד עיריית ירושלים התלונן השבוע במשטרה נגד ארבעה פקחים ברכבת הקלה בעיר, שלטענתו, איימו עליו והגנו על נוסע אחר המקורב לאחד מהם, כשהאחרון הלם בו באגרוף ושבר את משקפיו. האיש, יעקב שורק (26), טען כי הותקף לאחר שניסה לתעד את הפקחים קונסים נוסעת שסירבה לקבל את הקנס.

האירוע התרחש ביום שני האחרון אחר הצהריים. שורק עלה לרכבת בתחנת שער שכם והבחין בוויכוח ער שניהלה קבוצת פקחים עם שתי נערות, בנוגע לקנס שביקשו לתת להן על כך שלא היה ברשותן כרטיס נסיעה תקף. לדברי שורק, השתיים טענו שקנו כרטיס והעבירו אותו במכונה, אולם מסיבה לא ברורה הוא לא נטען. עדי ראייה לוויכוח סיפרו כי הפקחים דיברו לנערות בגסות. א', שהבחינה במתרחש, אמרה כי הפקחית שביקשה לרשום את הדו"ח לנערות קראה לשלושה פקחים נוספים, והם צעקו על הנוסעת וקיללו אותה. "אמרו לה: ככה בחורה דתייה מתנהגת? יא מכוערת, תהפכי את השמלה שלך", שיחזרה א'.

א' הוסיפה כי בעקבות המהומה שפרצה בקרון איימו כמה נוסעים להגיש תלונה נגד הפקחים. שורק החליט לנסות ולסייע לנוסעות. "שאלתי את הפקחים למה הם צועקים עליה, הרי היא שילמה", סיפר, "הם אמרו לי 'אל תתערב' והרחיקו אותי עם היד. הוצאתי את הטלפון הסלולרי כדי לתעד את האירוע, ופתאום ניגש אלי בחור בלבוש אזרחי ואמר 'אתה לא תצלם את אחי'". שורק התעלם מדרישתו של האיש והוסיף לתעד את האירוע. בתגובה הלם הבחור באגרופו בפניו של שורק, ריסק את משקפיו והפיל אותו לרצפת הקרון. לדברי שורק, הפקחים לא נחלצו לעזרתו אלא אף גיבו את הגבר התוקף. "הם אמרו לי: אם תתלונן במשטרה אנחנו נגבה אותו", הוסיף, "אחד מהם אמר לי: 'תתלונן, אני אתלונן עליך גם".

צפו במהומה בקרון הרכבת:

ח', שנסעה בקרון והבחינה במתרחש, אישרה כי הפקחים הגנו באופן ברור על התוקף. "איש מהם לא הגן על הנוסעת ולא על הגבר שהותקף", סיפרה, "הם פשוט עמדו סביב האיש שתקף וצחקו איתו. כשהוא ניסה להמשיך להרביץ הם תפסו אותו".

לדברי שורק, כשהתוקף הרפה ממנו הוא שב להטריד את הנוסעת שהתנגדה לקבל קנס, הפטיר לעברה קללות בעל אופי מיני ולבסוף ירק עליה. "הבחורה היתה בשוק", סיפר, "היא לקחה בקבוק מים והשפריצה עליו. הוא רצה לתת לה מכות, אבל הפקחים תפסו אותו שלא ימשיך". כעבור זמן קצר ירדו הנוסעת וחברתה מהרכבת, ושורק המשיך בנסיעה והתקשר למשטרה. "המוקדנית אמרה שהיא שומעת את כל הבלגן בקרון", אמר.

הפקחים והתוקף ירדו מהרכבת בתחנת גבעת התחמושת, אולם שורק לא ויתר ונצמד לתוקף בניסיון למנוע ממנו להימלט בטרם תגיע ניידת המשטרה. "אמרו לו: תברח מפה, תברח משם. תעלה על אוטובוס, על מונית, אבל רק היהודי רדף אחריו", סיפרה א', "המכות גלשו לכביש הראשי, התוקף מחטיף לבחור והפקחים מתפוצצים מצחוק ולא נותנים לבחור להחזיר". לדבריה, הפקחים ניסו לחצוץ בין שורק לבין התוקף ואף המליצו לו על המקומות שאליהם עליו להימלט, בין היתר לאזור מזרח ירושלים שבו הוא מתגורר. "לשם הוא לא ירדוף אחריך", אמרו לו לפי העדויות.

הפקח איים: "כשאהיה על אזרחי אשחט אותך"

לבסוף התוקף הצליח להימלט. שורק אמר לפקחים כי יתלונן נגדם, ובתגובה איים עליו אחד מהם כי ירדוף אותו ברגע שיפשוט את מדיו. "הוא אמר לי 'אתה לא צריך לחכות לניידת משטרה, תחכה לאמבולנס כי כשאני אהיה על אזרחי אני אמצא אותך ואשחט אותך'", סיפר שורק.

ביום שלישי בבוקר התלונן שורק נגד הפקחים בתחנת לב הבירה, אולם גם הפקחים התלוננו כי שורק תקף אותם. המשטרה עיכבה לחקירה חלק מהמעורבים בתיק וממשיכה לחקור אותו. "ברכבת יש מצלמות אבטחה, ובמה שנראה שם – על פיו יישק דבר", אמר שורק.

מחברת סיטיפס, הזכיינית המפעילה את הרכבת הקלה, נמסר כי "מדובר בתגרה בין שני נוסעים. פקחית של הרכבת הקלה שניסתה להפריד ביניהם הותקפה אף היא ונזקקה בהמשך לטיפול רפואי. צר לנו שיש מי שמנסה לעוות את הדברים וליצור פרובוקציות ורעש מלאכותי שמשרת אותו בלבד". עוד נמסר כי הפקחית נפגעה בידה, אולם למרות בקשת "הארץ" לא הועברו מסמכים המעידים על האבחנה הרפואית שניתנה לה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ