שמולי מהדק את קשריו עם המגזר העסקי

מקורבים לאריסון והאחים עופר נכחו בכנס תרומות ללוד של יו"ר התאחדות הסטודנטים, על רקע הפרסום על תרומה שקיבל מאי.די.בי שבשליטת דנקנר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, ממשיך להדק את קשריו עם בכירים במגזר העסקי. באחרונה הקים שמולי גוף חדש בשם "המועצה הציבורית למען לוד" שאמורה לגייס תרומות לעיר. בערב ההשקה שקיים השבוע לגוף החדש נכחו אירית איזקסון, נציגתה של שרי אריסון בדירקטוריון בנק הפועלים ויו"ר חברת ישראכרט; יוסי רוזן, יו"ר חברת בתי הזיקוק בחיפה ומבכירי קבוצת החברה לישראל שבשליטת משפחת עופר; שלי אמיר, מנהלת קשרי הקהילה בבנק הפועלים; וירום אריאב, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר וכיום יועץ ודירקטור בחברות פרטיות.

בשבוע שעבר ספג שמולי ביקורת חריפה מצד שותפיו לשעבר במחאה החברתית, לאחר שפורסם ב"הארץ" על התרומה שקיבל מחברת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר.

האירוע בהיכל התרבות לוד היה סגור ל-50 מוזמנים בלבד מהמגזר העסקי והתקיים רחוק מעין התקשורת. איזיקסון אף התנגדה כי האירוע יתועד. יוסי רוזן מסר ל"הארץ" כי השתתף באירוע במטרה "לגבש תכנית לביצוע מהפך בעיר לוד". רוזן הדגיש כי נכח במקום כאדם פרטי ולא כיו"ר בזן, וכי מבחינתו "לא מדובר בסיוע כספי, רק בסיוע אזרחי". מקורבים להתאחדות הסטודנטים סיפרו כי לפני ערב ההשקה, חבר שמולי לרוזן שהבטיח לקשר בינו לבין חבריו מהקהילה העסקית.

שמולי ספג ביקורת חריפה על התרומה מאי.די.בי כשבמקביל החליט שלא להצטרף למחאה החברתית של השנה. בראיון לערוץ 2 הדף שמולי את הביקורת וטען כי "המגזר העסקי הוא לא האויב שלי. המגזר העסקי לא עומד נגד המחאה. המחאה רוצה לשנות את המדיניות החברתית - כלכלית של הממשלה. אני חושב שחלק מאנשי העסקים בישראל הפכו לאויב הציבור תוך מסע של דה-לגיטימציה. אני לא חלק מזה".

איציק שמוליצילום: אוליבייה פיטוסי

הגוף החדש שהקים שמולי לצורך גיוס תרומות ללוד נקרא "המועצה הציבורית למען לוד". אך יש לציין כי לפני כארבע שנים הוקמה קרן בעלת אותן מטרות בשם "קרן לוד" שבראשה עומד אריאב, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר והיום יועץ בשוק הפרטי. עיקר ההכנסות של הקרן הינם מתורמים מהקהילה העסקית ופילנתרופים. אריאב אף הוא נכח באירוע ההשקה ואמר ש"אין כוונה לבנות מנגנון כפול. זו מועצה ציבורית שמורכבת מאנשים שאכפת להם מהעניין, שיכולים לסייע בהבאת תרומות והעלאת מודעות".

מישראכרט נמסר: "ישראכרט נוהגת להשתתף בפרויקטים רבים למען הקהילה ברחבי הארץ. יו”ר ישראכרט הגיעה לכנס כדי לשמוע את הבעיות בעיר לוד. בעקבות הפגישה תיבחן אפשרות שישראכרט תממן פרויקט בבית ספר אחד בעיר".

מבנק הפועלים נמסר כי לא ניתנה התחייבות לפרויקט.

מהתאחדות הסטודנטים נמסר: "ההתאחדות תמשיך למחות כנגד המדיניות החברתית-כלכלית הפוגענית של הממשלה. אנו גאים במהלך הלאומי שמובילה ההתאחדות לשיקום העיר לוד ומודים לשותפים ולתורמים הרבים במגזר העסקי שנרתמו להצלחת המהלך, וזאת לאור חוסר תמיכתה של הממשלה. הקמת המועצה הציבורית תיצור מחויבות הדדית ומתמשכת בין הסקטור העסקי והעיר לוד. נבקש להדגיש באופן חד משמעי כי כל פעילותו של יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית בלוד מתבצעת בהתנדבות מלאה והוא אינו מקבל שכר, מלגה או הטבה כלשהי מאף גורם".

סטודנטים דורשים דמוקרטיה: להשיב את הבחירות בהתאחדות למועד המקורי

ביום שני הקרוב יתקיימו בחירות מוקדמות לראשות התאחדות הסטודנטים. שמולי יתמודד בהם לבדו לאחר שהודיע כי ירוץ לקדנציה נוספת. יו"ר אגודות הסטודנטים באוניברסיטאות תל אביב וחיפה, שהתכוונו להתמודד על מקומו, חזרו בהם.

במקביל, 180 סטודנטים הצטרפו לקבוצה בפייסבוק שנקראת "סטודנטים דורשים דמוקרטיה", הקוראים לקיים את הבחירות להתאחדות הסטודנטים הארצית במועדם המקורי. כך תהיה לסטודנטים האפשרות להשפיע על הרכב ההתאחדות, על ידי בחירת יו"ר האגודה במוסד האקדמי בו הם לומדים.

"אם כל אזרח יכול להתמודד על ראשות הממשלה, למה שלא כל סטודנט יוכל להתמודד על ראשות האגודה? האם חברי ההסתדרות לא בוחרים את ראש האיגוד שלהם? אם התאחדות הסטודנטים היא הגוף שמאגד ומייצג אותנו ואמור לדאוג לאינטרסים שלנו - איך ייתכן שאין לנו זכות הצבעה בבחירות הקובעות מי יוביל את הארגון הזה?", נכתב בדף הפייסבוק של הקבוצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ