אריתריאי בן 68 הותקף בידי שלושה נערים שיכורים בירושלים

עובד מאפייה בן 23 שנחלץ לעזרת המהגר האפריקאי הותקף גם הוא. השניים פונו במצב קל לביה"ח הדסה עין כרם. חובשת מד"א: "היינו מזועזעים"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

מהגר מאריתריאה בן 68 הותקף הבוקר (שישי) בירושלים בידי שלושה נערים שהיו ככל הנראה שיכורים. עובד מאפייה בשוק מחנה יהודה, שנחלץ לעזרת המהגר, הותקף גם הוא ופונה יחד עימו במצב קל לבית החולים הדסה עין כרם בבירה. משטרת ירושלים עצרה את אחד החשודים.

לדברי המהגר, גברה זהאביהיר, הוא צעד למקום העבודה שלו באזור מרכז העיר כאשר שלושה נערים שיכורים החלו לרדוף אחריו והכו אותו מכות נמרצות בכל חלקי גופו. הוא הצליח להימלט למאפייה באזור ועובד המאפייה, תושב העיר בן 23, ניסה לסלק את הנערים החוצה ולגונן על המהגר. הנערים הכו את עובד המאפייה בעיקר בפניו.

"בבוקר הלכתי לעבודה, עמדתי בתחנה והגיעו איזה 4-5 אנשים שעשו לי מכות", מספר זהאביהיר. "אחד תפס אותי אחד בחולצה, נתן לי מכה ונפלתי לכביש. אמר לי למה אתה עומד פה, אמרתי לו שאני 'הולך לעבודה'. נתנו לי מכות. לא יודע מה הם רצו". על פניו של זהאביהיר נראו כמה סימני חבלה קשים.

בצוות מד"א שהוזנק לזירת האירוע סיפרו על "אירוע מזעזע". חגית פרקש, חובשת בכירה במד"א סיפרה ל"הארץ" כי "בשעה 5:50 הוזנקנו למאפיה ברחוב אגריפס בעקבות דיווח על נפגעי תקיפה במקום. שתי דקות לאחר שהגענו איתרנו שני נפגעים שהותקפו על ידי נערים שהיו ככל הנראה תחת השפעת אלכוהול. טיפלנו באדם בן 68 שהוכה קשות בכל גופו ואדם נוסף בן 23 עובד במאפייה שנחלץ לעזרת העובד שזעק לעזרה והותקף באגרופים בפרצופו. לאחר טיפול ראשוני פינונו אותם להדסה עין כרם במצב קל אמנם, אך כולנו היינו מזועזעים".

בחודש שעבר נפצעו ארבעה מהגרים מאריתריאה כתוצאה מהצתת הדירה בה הם מתגוררים ברחוב יפו בירושלים. הדליקה פרצה מעט אחרי שלוש לפנות בוקר ובדירה היו לכודים עשרה מהגרים מאריתריאה, ארבעה מהם פונו לקבלת לטיפול רפואי כשהם סובלים משאיפת עשן ומכוויות קלות בידיים. מצבם הוגדר קל.

במקום נמצאה כתובת שרוססה על הקיר: "צאו מהשכונה"'. מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם, הורה להקים צוות מיוחד שיחקור את האירוע. מעיריית ירושלים נמסר כי ראש העיר ניר ברקת גינה את הצתת הדירה, וכי הוא שוחח עם מפקד המחוז במשטרה והשניים סיכמו כי יפעלו ביד קשה כנגד כל גילוי של אלימות בעיר.

שבוע קודם לכן הוגש כתב אישוםלבית משפט השלום לנוער בתל אביב נגד 11 קטינים המואשמים בהתארגנות וביצוע סדרת תקיפות של מהגרים סודאנים ואריתראים בחודשים האחרונים, במטרה לנקום על תקיפות שונות שפורסמו בתקשורת.

תגובות